Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2020 GMC Sierra HD Sınıfının En Özel Römork Çekiş Özellikleriyle Geldi!

GMC'nin ağır hizmet kamyonu Sierra Heavy Duty'ye gelen özellikler, kamyonet çağında yeni bir başlangıcı gösteriyor.
2020 GMC Sierra HD Sınıfının En Özel Römork Çekiş Özellikleriyle Geldi!
HABER GİRİŞ

GMC, küçük sürümlerini önden gönderdikten sonra Sierra’nın HD (Heavy Duty) perdelerini kaldırdı. Ağır hizmet aracı olarak görev yapan modele eskisine nazaran teknoloji ve donanımlar sayıca çok tutulmuş. Güncellemeri incelerken bu zamana kadar hiç görmediklerimizle de karşılaşacağız. Yeni Sierra HD sürümü en çok, arkasına bir şeylerin takıldığı anda onları sizlere naklen, her açıdan göstermesine hayran kalacaksınız.

Heavy Duty geleneğinin Amerikan dövüşçüsü Sierra, tekerleklerine gönderdiği muazzam güçle rampa, engebeli yol veya aklınıza hangi kötü yol koşulu geliyorsa onları kolayca geçmek için tasarlanmış. Gelin hep beraber Sierra HD’de neler yapılmış onlara bakalım!

GMC, 2020 Sierra Heavy Duty için en yeteneklisi diyor!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Şekil bakımından söz bırakmayan Sierra, devasa boyutlardaki kaput, ızgara ve farlarıyla gerekli güç gösterilerini bu kısımda hallediyor. Ağır hizmet araçlarına yakışır halde bulduğumuz HD’yi daha yakından tanımanın vakti geldi!

2020 Sierra HD’nin yeni ProGrade Treyler sistemi hakkında konuşalım.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Trafikte irili ufaklı, SUV veya kamyonet sınıf araçlarının arka çeki demirlerine takılı römorklarını görmüşsünüzdür. Çok amaçlı bu ayrı platformunda GMC, en özelini gösterdi. Markanın genel amacı, kamyonete takılan bu ek aracın kullanım stresini ortadan kaldırmak.

Römorku daha pratik ve sakin kullanmanız için çevresi kameralarla çevrilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kullanıcılar 15 farklı açıya koyulan kameralarla tek vücut halinde ilerleyebilecekler. ProGrade Treyler sisteminin diğer özellikleri; ışık testi, elektrik diyagnostiği (elektronik sistemlerde hata bulma), lastik basıncı, sıcaklık izleme, bakım öncesi hatırla ve çıkış kontrol listesi gösterme. Bunlar, mobil bir uygulama ile takip edilebilecek.

GCM Yatırım Banner
Teknoloji yatırımını mesleği gereği direkt olarak çekici kısma yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Çekmeyi kolaylaştırmak için Sierra Heavy Duty’ye bir dizi başka teknoloji eklendi. Örneği bir Otomatik Elektrikli Park Freni, park dereceli tutma yardımı, entegre römork freni denetleyicisi, yokuşta yardım, yokuş iniş kontrolü, römork salınım kontrolü, otomatik sınıf frenleme, dizel egzoz freni ve çekme modu vardır.

Tonlarca ağırlığı oyuncağa dönüştürecek bir motor ilavesi yapılmış.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2020 GMC Sierra Heavy Duty, 6.6 litre hacminde bir dizelle besleniyor. Güçte sınırlamayla karşılaşmayan bu korkutucu makina 445 ps güç ve tam tamına 1.233 nm tork üretebiliyor. Bu tork rakamının ne anlama geldiğini söylemimize bizce gerek yok!

Duramax Motor’da oluşturulan gücün lastiklere iletilmesi 10 vitesli Allison otomatik şanzımanla gerçekleştirilecek. Sevgili okurlarımız aktarım özelliklerini bir araya getirdiğimizde Sierra HD ile 12.607 kg ağırlığındaki her şeyi çekebilirsiniz. Çekebilirsiniz dediğimiz anda gözümüzün önüne bir “petrol tankeri veya tomruk yüklü bir kamyon” geldi.

2020 yılı için 4 çeker alt yapısıda güncellenmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==GMC, yeni HD AT4’ü için Rancho şoklar, koruyucu patinaj plakaları, eaton kilitli diferansiyel, değişken süspansiyon, yeni off road modu, yokuş iniş kontrol, yokuş kalkış asistani gibi özellik yüklemesi yapılmış.

Ayrıca 18 inç ile 20 inç arasında değişen lastiklerle de alınabilecek. SUV’lardan daha agresif sunumlar yapabilen Amerikan kamyonetlerinin, sanırız en teknolojik çekme sistemine sahip, hatta en yüksek tork üreten motorlu Sierra’sını gördük. Kısaca GMC her şeyi kusursuza yakın yapmış. 2020 Sierra HD için sizin düşünceleriniz neler?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın