Yatırım yapmaya başla!

2018 Genesis G70: Kore’nin Aklı Halen Almanlarda!

Genesis, orta sınıflarda savaşması için G70 modelini sahalara sürüyor. Alman rakiplerine karşı olan bu atak gayet sağlam temellerde yapılmış. İşte detaylar...
2018 Genesis G70: Kore’nin Aklı Halen Almanlarda!

Başlığımızda “Kore’nin Aklı Halen Almanlarda” sözünü geçirdik! Nedeni; özellikle Kore ve Japon markaların Amerika çıkarması için hazırladığı alt lüks markalarında sürekli bir Almanlara karşı yapılan göndermeler var. Otomobil dünyasının başında gelen Almanya, bundan sonra da çok yönlü saldıralara maruz kalacaktır.

Hyundai’nin lüks markasıyken kendi özerkliğini ilan eden Genesis’in New York Concept esintileri şimdilerde yüzümüze çarpmaya başladı. G70’in ayarına koyabileceğimiz arabalar BMW 3, Mercedes C ve Audi A4′ü diyebiliriz. Orta üst segmente söz sahibi olmak isteyen Genesis, G70 ile zirve oyunlarına başlıyor. Kore tarzının dışında grafikler uygulanan G70’in Aralık ayında gerçekleştirilecek Los Angeles Fuarı öncesi ufak detayları hakkında bilgiler verildi.

Yeni G70’in çıkış stili hakkında kimse bir şey demese de Alman araçlarına adapte edildiği belli oluyor.

Son zamanlarda çıkan Genesis modelleri, resimden de gördüğümüz kadarı ile kullanılan malzemeler ve şekilleri artık markanın sabit yüzü olmaya başladı.

Geniş Audi tarzı ızgarası ve Hyundai’nin yeni i30 modelini anımsatan far yapısını görüyoruz.

G70’in 4.6 metrelik uzunluğu, 1.8 metre genişliği ve 1.4 metre yükseklik oranlarıyla, orta derecede büyük profil çiziyor.

G70’in 18″ jant grubuna, Brembo’nun fren sistemi nakledilmiş.

Genesis G70’in orantılı arka kısmı iddialı duruyor. Stop farların şekli ile bagajın hafif çıkıntılı hali güzel duruyor. Ancak yine de Elantra’yı anımsatan duruşlara sahip.

Dış kısmından segmentini anlamayanlar için Genesis, şık sayılabilecek iç mekan hazırlamış.

G70’in 8 inç olan ve günümüzde küçük kalan ekranı Apple CarPlay ve Android yazılımlarına sahip.

Ekranın aşağı kısımlarına doğru gereksiz bir sadeleşmeye gidilmiş. Yuvarlak klima butonları ardından boş bir alan ve krom çerçeve içine alınan vites etrafını görüyoruz.

Yüksek hızlara dayalı gösterge panelinin de detaylarını motor kısmında anlatacağız.

Genesis G70 için hazırlanan güvenlik önemlerinden; çarpışma önleme, kör nokta, yorgunluk tespit ve uzun yol sürüş asistanı gibi teknolojik unsurlara sahip. Ayrıca Genesis’in bu konu üzerinde yaptığı çalışmalar fazlasıyla iyi.

Genesis’in motor planları 3 farklı ünite üzerine kurulu. Bunlardan ilki 2.0L benzinli 254 hp güç ve 352 nm tork değeri sunuyor.

İkinci motor seçeneği olarak 2.2L dizel ünite var. 201 hp güç ve 440 nm tork üreten motor sağlam değerlere sahip.

G70’in en güçlüsü olarak lanse edilen 3.3L twin turbo benzinli, 365 hp güç ve 510 nm tork sunuyor. 300 km/h rakamının gösterge panelinde neden yer aldığını şimdi anlıyoruz.

Fiyatları fuarda belli olacak ancak sizler için tahminlerde bulunmak istedik. G70’in Avrupa fiyatının 30 bin $ başlangıç ve donanıma göre 38 bin $ aralıklarında olacağını düşünüyoruz.

G70, hangi sınıfın araçlarını zorlamak için çıkartılacağı açıkça belli. Genesis’in lüks alanlara hazırladığı askerlerinin büyük oranla özgün tutmaya çalışıyor. Ön kısım malzeme yapısı ve stilleri de bunu gösteriyor.

Baktığımızda 3 ve A4 Serileri ile mücadele edebilecek kapasiteye sahip. İç kısımda biraz vasat olsa da konfor düzeyi üstte tutulmuş. Dha detaylı bilgiler için Los Angales Fuarı bekleyeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum