Yatırım yapmaya başla!

“Gemballa GTR 8XX EvoR BiTurbo” Porsche GT2 RS’ten Bile Hızlı!

Alman Gemballa, Porsche 911 üzerinden geliştirdiği yeni serisi aşırı güçlü ve bir o kadar da hızlı!
“Gemballa GTR 8XX EvoR BiTurbo” Porsche GT2 RS’ten Bile Hızlı!

Alman, Stuttgart merkezli modifiye şirketi Gemballa, bir süredir yeni bir otomobil geliştireceğinin haberlerini veriyordu. Nihayet beklemeye değer bir spor aracı ortaya çıkardılar. Kasım ayında tanıtılan yeni 992 kasa 911’in sıcaklığı daha üzerimizden gitmemişken bir önceki nesille gerçekleştirilen geliştirme, şirketin profesyonelliğini de bir kez daha ortaya koymuş. Çalışma şeklini bilmiyorsanız sizi buraya bakmaya davet ediyoruz!

Tasarım vahşileştirmesinde not alınacak şeyler yapılmış. Uzun isimli Porsche dönüşümünde gerçekten acımasız bir şey çıkartılmak istenmiş. Görünen köy kılavuz istemez sözüyle birlikte GTR 8XX EvoR BiTurbo, dışındaki sofistike çizgileri kadar markanın 3.8L motoru da üst düzey duruma getirilmiş. Vakit kaybetmeden GTR 8XX’in özelliklerine geçelim.

Gemballa, çok sert bir 911’i ortaya çıkarmış.

Tampon yenilenmemiş gibi dursa da hava giriş ve kulakçıklarında değişime rastlıyoruz. Kendilerine ait kaput tasarımında çukurlaşan bir yapı benimsenmiş. Ayriyeten, orta şişkin bölüme yapılan marka isminin ışıklı halide dikkatimizden kaçmıyor. Keza bunu birazdan arka kısımda da göreceğiz.

Profilde bir yerlerde sizin de gözleriniz Liberty Walk logosu aradı mı? Benzer Japon stillerinde ele alınan Gemballa GTR 8XX EvoR BiTurbo’ya da perçinli çamurluk uygulaması yapılmış. Wolverine pençelerini temsilen yapılan yatay çubuklara karşı arka hava girişinin de şekli buna uydurulmuş. Lastikleri hiç de öyle neden ince yanak ve devasa inçlerde değil diye sormayın! Sorarsanız da cevabı birazdan geliyor…

Karanlıklar arasında, kırmızı bulutlarla beliren GTR 8XX, çoğu rakibinin geri çekilmesini sağlayabilir.

Sahiplerinin “Look at me” diye bağırdığı Turbo’larına karşı Gemballa, daha fazla çığlığı garanti ediyor. Aracın tavan seviyesine yakın getirilen rüzgarlık, açık difüzör hali tamamen bilerek yapılmış bir şey. GTR 8XX EvoR BiTurbo’yu bir kat daha besleme yaptıracak ünite çalışması yine Porsche’nin 3.8L çift turbosundan devam edilmiş.

En başta diyelim motor yükseltmenin nasıl olduğuna dair bir bulguya rastlanmadı! Forged motor toplamda 807 ps güç vererek, şanzımanda 1098 nm tork üretildi. 572 ps’lik Turbo S’in 572 ps’lik gücüne karşı çok iyi değer.

Arka kısımda normalinden 50 mm daha genişletilen 911 ile 2.38 saniyede 100 km’ye kalkış yapılabilmiş. Roket misali hareket eden GTR 8XX, 200 km’yi de 7.5 saniyede kapatabiliyor. Agresif Porsche ile kalbiniz dayanırsa 350 km/h maksimum hıza çıkabilirsiniz.

Şimdi tekerleklerin neden kalın tercih edildiğini anlamışsınızdır! Alman tuning ve araç geliştirmeci Gemballa’nın yeni GTR 8XX EvoR BiTurbo’sunu nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum