Yatırım yapmaya başla!

Yeni Geely FY11’in Tasarımı Biraz Tesla En Çok BMW!

Çinli Geely, üretim sonrası çok iş yapacak bir SUV modelini gösterdi. Hem de ABD ve Alman stilleri karışık şekilde!
Yeni Geely FY11’in Tasarımı Biraz Tesla En Çok BMW!

Çin’li otomotivciler uzanca yıldır “oradan, buradan” üretim stratejisiyle hareket etmekte. Bazı köklü şirketler yavaş yavaş kendilerine özgü üretim anlayışlarına geçiş yapmaya başlasalarda, kopya hastalığını tam atlatabilmiş değiller. Geely, genel olarak dünya pazarına ihraç edeceği tamamı elektrikli sedan bir modelden bahsetmişti. Kısa süre sonra da Volvo XC40 platformunda şekillendirilecek yeni SUV’nun görsellerini gönderdi.

Çinli şirket “insanlar en çok bu aracı sevecek” gibi iddialı gönderimlerde de bulundu. Kompakt SUV’un iyi motorlarla ve sağlam donanımlarla geleceğini bilsekte dış karoseri bizi yine iki firma arasında bıraktı. İşin içerisinde Volvo’da olsa klonlama engellenememiş!

En azından Geely, modellerine ön görünümde belirli bir noktaya kadar kendine has duruş veriyor.

F11 için BMW X4 benzetmesi yapılsa da bize göre daha çok Tesla Model X’e benziyor. BMW’ye de hiç benzemiyor anlamı çıkarmayalım. Alman markaya ait, çoğu noktasını sizlere göstereceğiz.

Far stillerinden dolayı bakışlar Model X gibi geliyor.

Led aydınlatmalar ve sadeye kaçan tasarımıyla FY11, aynı Tesla Model X gibi bakıyor. Izgara kısmını kapalı şekilde hayal etmemiz dediklerimizi daha çok doğrulayacaktır.

Geldik en yoğun BMW X4 hissiyatının dağıtıldığı kısma.

Tam bir Çinli hareketi diyerek söze başlayacak olursak; FY11’in görünen duruşunda kendisi mi X4 mü bu kısım biraz şaibeli! Spor Coupe tarzını güzel çizgiler altında verebilen FY11, yüksek sürüş pozisyonuyla da arazilerde eğlenceli olacak gibi gözüküyor.

Daha kompakt Tesla Model X’e merhaba deyin!

Şirketin CMA platformunda üretilecek FY11 için ne desek bilemedik. Liftback gelen arka tasarım detaylarının alta uzanış biçimi çok güzel. Dörtlü egzoz çıkışları güçlü bir motora sahip olacağının haberini veriyor. Far tasarımı? Arka bölümün tampon dahil kısımları, X4 ile bir yakınlığı olsa da, stoplara verilen biçim Tesla Model X!

FY11’i hareket ettirecek ünite XC40’dan geliyor.

T5 235 ps’lik 350 nm torkluk 2.0L‘lik XC40 ünitesi FY11’i de taşıyacak. Madem güç oranları XC40 ile eşit olacak hız değerleri de FY11 için de kalkışı 6 saniye son sürati ise 240 km/h olarak belirtebiliriz. Geely’nin Volvo’ya sahip olduğunu göz önünde bulundurarak, XC40’a getireceği kardeşi güzel bir tablo sunuyor.

FY11’in BMW ve Tesla’nın izleri taşımasına da onun bir Çinli olduğu gerçeğinden dolayı fazla tepki vermememizi sağlıyor. Bir gerçek var ki Geely’nin bu spor coupe SUV’u çok iş yapacak. Sizce?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum