Yatırım yapmaya başla!

Formule E’nin Yol Dışı Elektrikli Suvarisi: “Odyssey 21 Extreme E”

Formula E'nin patronu Alejandro Agag, Formula E Off Road'ın startını veriyor. İlk olarak, yarışta kullanılacak araçların genel yapısını gösterecek Odyssey 21 tanıtıldı.
Formule E’nin Yol Dışı Elektrikli Suvarisi: “Odyssey 21 Extreme E”

Formula’nın elektrikli olarak yürütülen Formula E‘ye sağlam bir elektrikli uçan araç geldi. Organizasyonun patronu Alejandro Agag, bu kez tüm dünyada off-road etkiliğini başlatarak, tamamen elektrikli bir yarış serisini hayata geçiriyor. Odyssey 21, çok sağlam temellere kurulu, elektrik gücünü karşılayabilecek donanım ve motor güçlerine sahip.

İlk kez Goodwood Festivali‘nde basınla tanıştırılan aracın, aşırı heyecanlı bir toprak yarışlarının olacağını işaret ediyor. Ölçüsel olarak büyük bir araç profilinde olan Odyssey 21, elektriğin Formula E’den sonraki yarış ortamlarını bizlere gösterecek. İşte detaylar;

Odyssey 21, şimdilik bir gösteri aracı olarak lanse edildi.

Yapımını Spark Racing Technologies üstelenmiş. Aracın koşturacağı yarışın bazı maddeleri belirlenmiş. Elektrik motorlarıyla katılacak takımların ortak bir şasi kullanımı ve Williams Advanced Engineering‘ten sağlanacak batarya hücrelerini kullanması kararlaştırılmış.

Takımlar, kendi elektrik motorlarını geliştirebilecek. Söylenmese de teknik değerlerinde de bir sınırlama olabilir. Bunların dışında ortak şasi üzerine kurulacak kaportada tadilata izin verilecek.

Spark Racing Technologies’in teknik direktörü Theopile Gouzin‘e kulak verdiğimizde; bitmiş ürünün WRC otomobilden daha fazla güce sahip olacağını söyledi. Son derece hızlı ama aynı zamanda oldukça hafif şeklinde tanımladı.

Fit birimde, aracın uzunluk ölçüleri de verildi.

Extreme E aracının uzunluğu 7.5 fit (4.389 mm), 7.5 fit (2.286 mm) genişliğinde, 6.5 fit (1.889 mm) yüksekliğinde verildi. Odyssey 21 Extreme E aracının toplam ağırlı ise 1.632 kg olarak aktarıldı.

Lastik grubunun kauçukları Continental ve 37 inç yüksekliğinde. Aracın bu lastikleri kum, buz ve karşılaşacağı zorlu yol tiplerinde, yarışçıların performansını kaybettirmeyecek şekilde geliştirilmiş.

Extreme E Yarışı yayınları için Fox Sport ile anlaşma sağlandığı söylendi. Programdan şu anda herkes çok umutlu. Ve “Mavi Gezegen Dakar’la buluşuyor” deniyor.

Formula E’nin de ilk yapılarını ortaya atan Spark Racing Technologies, gösteri aracının sessiz ve karşı konulamaz bir güç içerisinde olacağını söylüyor.

Theopile Gouzin, “Bizim zorluğumuz, yüzeyde ve arazide atılacak olan ve çakıl, kaya, çamur, buz, kar, su ve kum da dahil olmak üzere tüm varyasyonlarla yüzleşebilecek bir otomobil yapmaktı. Sezon Bir’de ilk sıraya çıkan Odyssey 21 ve performansı, Dünya Ralli Şampiyonası ve ralli baskın otomobillerinin güç ve torkunu aşarak çok etkileyici olacak. Rakamlar gerçekten şaşırtıcı.” şeklinde aracı ve yarışı yorumladı. Yarışların 2021 yılında, 5 farklı off road ortamında başlaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum