Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

+700 Ps Güçle Yeni Ford Mustang Shelby GT500 Detroit’e Geldi!

Ford'un en güçlü ve agresif Mustang'i Shelby GT500 Detroit Fuarı'nda gösterildi!
+700 Ps Güçle Yeni Ford Mustang Shelby GT500 Detroit’e Geldi!

Aşırı güç hayranları buraya! Ford, yeni Mustang’i GT350 ve GT350 R ile çıkışını yaptıktan sonra insanlar ardından daha fazlasının geleceğini biliyordu. Kas arabalarının ikonik modeli, ilk tip versiyonundan bu zaman kadar dünyanın her kıtasında hayran kitlesi oluşturmuş bir spor modeldir. Normalden daha da devleştirilen GT500’ün geçtiğimiz sene ne kadar hız yapacağını aktarmıştık.

Göz alıcı ayrıntıların içeresinde kaputun Super Charger ile bütünlüğüne “kibarca bir tehdit” olarak yorumluyoruz. Çok büyük kapasitelere sahip motor ve özellikleri Hellcat ve Camaro ZL1 gibi serileri geride bırakacak!

Ford, GT500’ü yaparken kafasındaki tek düşüne Muscle arabaların “en”i olmasıydı!

2020 Ford Mustang Shelby GT500Shelby GT500 üstünde taşıdığı ünite sayesinde “Ford Mustang’in bugüne kadarki en hızlı yasal sokak arabası” ünvanını alıyor. Dış kısımda verdiği “ben hepinizden farklıyım” duruşundan etkilenmeyen yoktur diye düşünüyoruz.

Yeniden düzen kurulan ön kısımda Super Snake kadar pist duruşu vermese de GT500’ün de hava kanal açıklıkları farklı bir yeni tampona sahip.

Ford, yüklenen anormal güce karşı alt yapıda mecburi bir revize gerçekleştirmiş.

2020 Ford Mustang Shelby GT500 Dış GörselBahsedeceğimiz güç rakamlarını taşımak kesinlikle kolay değil. 5.2L hacimli motorun V8 hali, GT500’de +700 ps güç sağlayacak. Neden belirsiz bir beygir gücü rakamı verdiğimizi merak ettiyseniz, Ford’un tek açıklamadığı kısım burası olduğu için.

Öte yandan bol kükreme vadeden GT500’ün ünitesi 7 ileri çift kavramalı şanzımanla aktarımları yapacak. Beygiri bilmediğimiz gibi burada üretilen tork değeri de muallaklığını koruyor. Tahmin edecek olursak; Mustang Shelby GT500 780 ps güç ve 1010 nm tork ile gelebilir.

İşte bu tahmini güçler için Mustang GT500’ün şasisi, süspansiyonu revize edilmiş. Değiştirilen geometriler sayesinde anlık tork ve beygirin araca uğrattığı şoklar absorbe edilecek.

GT500 ile yapılacak hız deneyimleri, hayatınızda çok güzel bir anı olarak kazınabilir, dikkat!

2020 Ford Mustang Shelby GT500 Motor ResmiDodge Demon’ın bir rakibi olsa da 400 metrede halen daha şansı yok. Shelby’nin 1/4 millik mesafeyi 11 saniyede geçtiği söylendi. Önceki yazımızda da dediğimiz gibi hızlanmasının 3.5 saniyede olması bekleniyor.

Mustang’in yönetimi yeni elektro hidrolik direksiyonla yapılacak. Dört çıkışlı egzozundan çıkan çığlıkları aza indirme görevi de duruş için Brembo’nun 420 mm‘lik frenleme gücüne bırakılmış.

Ford mühendisleri normalden çok daha fazla havaya ihtiyaç duymuş!

2020 Ford Mustang Shelby GT500 Tanıtım GörselÖn kısımdan itibaren GT350’ye göre ne kadar çok hava açıklıklarının verildiğini fark edebiliyoruz. Keza Ford Performance mühendisleri de bu konu hakkında GT500’e %50 daha fazla hava çekme ihtiyacının doğduğunu söylüyor. Süperşarj ile birlikte motorun soğumasına ayrı işçilik yapılmış.

Bunların yanında proje, güçlü motor koymakla veya onu soğutmakla bitmiyor. Birde GT500’ün karakterini yerde tutma çalışma mücadelesi konusuna açıklık getirilmesi gerekti.

Onu da fastback gövdesine aero bileşenler ve downforce elemanlarıyla birlikte en üst düzey yapı meydana getirilmeye çalışılmış.

Shelby GT500 satışlarının 2019 yılının Sonbahar aylarında başlamasına karşı fiyat ve diğer detayların Ford tarafından kısa sürede açıklanacağını bekliyoruz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum