Yatırım yapmaya başla!

Crossover Tadındaki 2018 Yeni “Ford KA+ Active” Akıllı Sistemlerle Geliyor!

Ford'un küçük temsilcisi KA'nın şimdi de yükselen versiyonu Active tanıtıldı. Özellikleriyle şimdiden dikkat çekeceği kesin. İşte detaylar...
Crossover Tadındaki 2018 Yeni “Ford KA+ Active” Akıllı Sistemlerle Geliyor!

Bizler Ford’un en küçük yapı birimini bu şekilde tanımamıştık. Çıkış yaptığı 1996 senesinden beri gözde araçlar listesinde olan KA, belli süreliğine yaşadığı durgunluğun ardından tekrara canlandırılmıştı. Ve bu sefer biraz daha yüksek şekilde. Fazla jenerasyonu olmayan sadece 1 kere şekli değiştirilen küçük temsilciye, fazldan hacimler verildi. İnsanların artık sedan – wagon araçlardan uzaklaştığı dönemde firmaların Crossover ve SUV segmentine ne denli ağırlık verdiğini görüyoruz.

Mesela alanında lider olan Toyota’yı örnek verecek olursak; en son konsept olarak gösterdiği FT-AC‘yi üretime alacağını söylemişti. Ondan öncesine bakarsakta farklı birçok 4×4 altyapılı model üretimi olacağını bildirmişti. Bunların farkında olan ve yeni nesil Kuga ve Edge gibi arazi dışı araç üretimlerinde başarı sağlayan Ford, Fiesta ile başlayan Active modasına KA’yı da dahil etti.

Boyutsal olarak Fiesta’dan küçük olan KA Active, kendine göre büyük özellikler taşıyor.

Dış kısımda görünen en büyük farklılık tabi ki yüksek olarak tasarlanması. Ve bolca crossover diyebileceğimiz öğelerin verilmesi.

Tasrım yönünden Fiesta’yı andıran kısımları var. Özellikle ızgara ve çevresinde bu daha çok hissediliyor.

İç mekanına giriş yaptığımızda bizleri fonksiyonel ve gayet donanımlı unsurlar karşılıyor.

İlk göze çarpan özellikler arasında; anahtarsız giriş ve 6.5″ büyüklüğündeki ekran oluyor. Apple CarPlay ve Android Auto standart olarak sunuluyor.

KA+ Active’de koltukların ısıtma özelliği ve otomatik klima gibi kulağa hoş gelen özellikler de verilmiş.

KA Active için uygun görülen üniteler arasında 1.2L Duratech 69 ve 84 beygir benzin ünitesi var.

Dizel kısmına baktığımızda yeni nesil 1.5L’lik 94 ps güç üreten ünite kullanılmış.

Sağlam tork üreten dizel motorda dikkat çeken ise 99 gramlık karbon salınımı. Göz doldurucu kısımlar arasında KA Active’de uygulanan frenleme esnasında ortay çıkan “Rejeneraktif enerji”nin yakıt konusunda dizel seçenekte oldukça fark ettiğinden bahsedildi.

Sürekli küçük görmeye alıştığımız KA’nın büyüyen gövdesi de fena olmamış diyebiliriz. Ancak yine de sorsanız ilk çıkış yıllarındaki verdiği hissiyat halen daha yok. Bunun nedeni de çağa fazlaca ayak uydurmasıdır!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum