Yatırım yapmaya başla!

2017 Yeni Ford F250 BDS SD126: Off Roadun Agresif Turuncusu Geliyor!

SEMA Show'a BDS bu sefer oldukça farklı bir aracıyla geldi. Tüm kısımları yeniden ele alınan F250'ye eminim ki hayran kalacaksınız. İşte SD126 F250...
2017 Yeni Ford F250 BDS SD126: Off Roadun Agresif Turuncusu Geliyor!

Ford’un bu sene SEMA Show için hazırlamış olduğu araçlar gerçekten enfes. BDS’nin ele aldığı, gördüğümüz turuncu F250, off road sporlarına yapılan en güzel örneklerinden biri olmuş. Tasarımı yeniden yorumlanan F250’nin dingil mesafesine kadar kısaltılmış. Dış kısımda yapılan görsel showlar tartışmasız iyi. SD126 projesi bir Ranger Raptor gibi değil.

Standartların çok üzerine çıkılmış. Sert arazilerin nabzına uygun yapılan F250’de değişimler iç kısımlara kadar götürülmüş. Peki motorunda sizce neler olmuştur? Buyurun beraber bakalım…

BDS’nin turuncusu bakılmayacak gibi değil.

İmkansız görevler için için yapılan bu F250’de ilk olarak sağlam Rogue Racing tamponu koyulmasıyla başlanmış.

Süspansiyona dayalı bir firma olsa da BDS’nin tuning işinde usta olduğunu söylemek isterim. İkinci aşama, F250’ye 12 tonluk Warn Zeon vinç yerleştirmek olmuş.

Bu araç SEMA’ya getirilmemiş olsa ve direk resimlerden baksak oyuncak derdim!

Koyulaştırılan ızgarasının altında, tamponun köşe kısımlarına ve ortaya yerleştirilen yüksek görüş sağlayan Led aydınlatmaları görüyoruz.

Tampona verilen şekille beraber F250, tam bir kırıcı olmuş.

Canavar kamyon edasında duran BDS F’e çok inçli lastikler verilmiş.

Aracın dingil mesafesi ile de oynayan BDS, 3.6 metreden 3.2 metreye çekilmiş. Dolayısıyla güç aktarım avantajıyla arazi yeteneği katlanmış oluyor.

Lastik ölçülerine baktığımızda; 42 inç(106 cm)lik bir ölçü karşımıza çıkıyor. Bu kısmı üstelenen ise yine BFGoodrich olmuş.

F250’nin darbe ve rahat kullanım açısından BDS’nin uzmanı olduğu süspansiyon sistemi yapılmış.

Yüksek darbelere dayanabilen Fox Racing şok emiciler, yüksek atmalar için de destekli harici stoplarla sunuluyor. Bence motorunu da duyduktan sonra aktarımların ne kadar kusursuz olduğunu göreceksiniz.

Firma turuncu temasını iç mekan yapısına da uygulamış.

İlk olarak göze çarpan, klima kumanda düğmeleri ve havalandırma mazgalları etrafların turuncu renk olması. Bakma şansınız olursa büyük ekran da mevcut. Koltuklar ise yarış amaçlı olarak spor tarz olanla değiştirilmiş.

Artı, Kicker tarafından hazırlanan, iki koltuğun arasına yerleştirilen 30 cm’lik subwoofer‘ı görüyoruz. Baya eğlenceli değil mi?

Motor kısmında beklediğimiz ve gelenek olan büyük hacimler yer almış.

BDS, 6.7L hacminde V8 turbo dizel ünite kullanmış. 440 beygir gücün açığa çıkması bir yana 925 nm torkun üretilmesi daha başka bir olay. Arazilerde bu motorla neler yapabileceğinizi düşündünüz mü? Koyulan motora göre de soğutma üniteleri tekrar ele alınarak daha büyükleri takılmış.

SEMA bu sene gerçekten SD126 F250‘den de belli olduğu gibi baya renkli geçiyor. Güzel bir araç ve sistem üzerine başarılı çalışmalar olduğunu gördük.

Özellikle dingil mesafesinin kısaltılıp BDS’nin şok emicili amortisörlerin koyulması engel tanımaz bir kamyonet yapmış. Bundan daha agresifini bakalım kim yapacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum