Yatırım yapmaya başla!

2018 Yeni Ford Everest’e Ranger Raptor’dan Motor Takviyesi!

Ford'un Ranger Raptor pick-up modeli, SUV versiyonu Everest'e ilham kaynağı oldu!
2018 Yeni Ford Everest’e Ranger Raptor’dan Motor Takviyesi!

Bazen SUV araçlardan türetilen kamyonetler olurken, bu durumun tam tersi de olabiliyor. Bu tip çalışmalara Toyota’yı örnek verebiliriz. Markanın kamyonet alanında koşturduğu Hilux‘un genlerinden oluşturulan Fortuner, bahsettiğimiz değişime verilebileceğimiz iyi bir örnek olabilir. Ford’da aynı düşünceyle F-150 pick-upına değişik kasa girişimlerinde bulundu. Tasarımcılar belirli noktalara kadar aracı aynı stillerde götürerek, açık kasa kısmından SUV’laştırma operasyonları yapmışlar.

Raptor’un SUV hali olarak düşünebileceğimiz Everest, Ford’un Ranger’a yaptığı yeni motorları alıyor. Stratejilerin arka yüzüne baktığımızda, küçük hacimli motorlara yerleştirilen yüksek beygirler görünüyor.

2018 Everest’in Yüz Hatları da Ranger Raptor’a Ait

2018 Everest'in Yüz Hatları da Ranger Raptor'a AitGiriş kısmında Toyota üzerinden verdiğimiz örneklemeyi burada görebilirsiniz. Son makyajı yapılan Ranger, genişlemeye tabi tutulmuştu. Far yapısının Led ve mercekleri elden geçirilmiş, ızgara kısmından araç daha kaslı gösterilmişti. Görsel açıdan Everest’te de kromla süslenen geniş bir ızgara ve sportifleştirilen bir tampon takviyesi olmuş.

En yüksek dağın ismini alan Ford’un SUV modeli, profilinden arka kısmına doğru kapanıyor. Ranger’ın açık kasa bölümleri iç kısma dahil edilerek, Everest’in daha geniş bir kabine kavuşması sağlanmış.

Raptor’dan Gelen Powertrain Everest için de Kullanılacak

Raptor'dan Gelen Powertrain Everest için de KullanılacakFord’un Ranger ile sınırlandırmadığı aktarma organları, Everest’te de sağlam duruşlar verecek. Geliştirilen twin turbo 2.0L ünite 210 beygir güçle hareket edecek. Açığa çıkan 500 nm tork, SUV bir araç için gayet yeterli olacak. 3.2L benzinli Duratorq üzerinden geliştirilen tek turbolu ünite, 193 hp güç ve 470 nm torkla arazilerde boy gösterecek. Dizel ile karşılaştırma yapıldığında 3.2L’nin değerleri daha zayıf kalıyor.

Raptor’dan aktarılan 2.0L ünite, Everest’in Trend ve Titanium donanımlarına standart olarak sunulacak. Ayrıca aktarımlar 10 ileri otomatik şanzımanla gerçekleştirilecek. Üzücü bir haberse, Everest’in 4×4 çekiş sistemleri Raptor’dan alınmamış. Yeni motorlarla gelen Everest SUV’a genel bir yorum yapacak olursak; dizele yapılan güç takviyesi ile çekebileceği ağırlık oranları Explorer’dan daha fazla. Markanın en büyük aracı Expedition’la çekebileceği yükler karşılaştırıldığında, daha zayıf kalıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum