Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2020 Yeni Ford Espace 4. Nesliyle Çin’e Gidiyor!

Ford'ûn 4. jenerasyonuna kavuşan Espace'nin Çin yolculuğu başlıyor.
2020 Yeni Ford Espace 4. Nesliyle Çin’e Gidiyor!
HABER GİRİŞ

Ford’un önemli Çin yatırımlarından birisi olan Espace‘nin dördüncü nesli gösterildi. Avrupa ve Amerika için Kuga da dememiz mümkün. Aracın ilk çıkış yılı 2001. SUV’un git gide canlandığı zamanlarda Mazda’dan yardım alınarak ilk jenerasyon planı hayata geçirildi. Tabanında aslen bir kamyonet olan Espace Jeep Cherooke, RAV 4 ve CR-V‘nin Japon yükselişinin önüne geçmek için üretildi.

2019 Yeni Ford Kuga inceleme yazımızda görsellere baktığımızda, aradaki benzerliği ve Ford’un kalıplaşmış yüz hatlarını görebilmekteyiz. Her ne kadar arada huzursuzluk varsa da Amerikan araçları için büyük Asya pazarı önem arz ediyor. Öyle ki akıllarda yer eden Escort serisi de sadece Çin’e özel bir sedan olmuştu. Bakalım Espace hakkında neler söylenmiş.

Artık Ford’un hangi sınıfına giderseniz gidin bu resimle karşılaşacaksınız.

2020 Yeni Nesil Ford Espace SUVYüksek sürüşe sahip modeller arasında gezinti yaptığımızda mini SUV EcoSport, Explorer ve Ranger Raptor’dan motor alan Everest’in dış hatları Espace ile aynı doğrultuda.

Adı farklı olsa da Ford Kuga’yı birkaç dijital hareketle değiştirmişler.

2020 Yeni Nesil Ford Espace SUV Çin VersiyonFazla hava girişi sağlayacak ızgara bölümü, kromla süslenmiş. Oran olarak bakıldığında Kuga ile arasında köşe açılarında farklar ortaya çıkıyor. Yukarı bölümlerde farlar birebir aynı bırakılmış. Tampon kısımlarında Çin’e gidecek Espace’nin biraz daha sportifleştirildiği gözümüze çarpıyor.

Küresel Ford CEO’su model hakkındaki görüşlerini bildirdi.

2020 Yeni Nesil Ford Espace SUV Profil AçısıFord’un küresel CEO’su Jim Hackett, “Ford, Çin’e derinden bağlı ve yeni Çin liderlik ekibimiz ve vizyonumuzla geleceğe yatırım yapıyoruz. Bugün başlayacak operasyon geleceği gösterecek. Yerel işletme müdürü Anning Chen, işin içinde ve onu Ford’un küresel teknolojisi ve kaynakları ile birleştirerek pazar değişikliklerine daha hızlı yanıt verebileceğiz ve daha verimli pazar stratejileri geliştirebileceğiz. Bu iş dönüşümü ile Çinli tüketiciler anlayışımızla büyüyeceğimizden ve Çin hızında daha rekabetçi araçlar ve hizmetler sunmamızı sağladığımıza eminiz.” dedi.

GCM Yatırım Banner
Espace, Kuga’nın ışığında üretilmesinden, ekstra olarak çok fazla detaydan bahsedemiyoruz!

2020 Yeni Nesil Ford Espace SUV Arka GörünümüMaliyet bakımından benzer ögelerle çıkartılacak farklı modeller, şirket adına her zaman avantajdır. Espace, arka stop var plastik içerenlerinin SUV araçların en azından bir tanesinde aynı olması, karlılık oranını dengeliyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Ford, 17 Yılın Ardından “Puma”yı Bu Sefer Mini SUV Şeklinde Getiriyor!

Çin pazarına gidecek Espace’in şirket tarafından da iyi bir satış rakamına ulaşılacağı ön görülüyor. Aracın donanım ve teknik detayları henüz açıklanmadı. Detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın