Yatırım yapmaya başla!

2018 Yeni Ferrari 812 Superfast: İsmi Gibi Fazlasıyla Hızlı Bir İtalyan!

Ferrari, şimdilerde yollara hızın son temsilcisini çıkarmaya hazırlanıyor. 812 Superfast ismini verdiği yeni aracı, adının hakkını fazlasıyla vermiş. Şaşırtıcı güçler ve hız değerleri sunan bu Ferrari'yi gelin beraber inceleyelim!
2018 Yeni Ferrari 812 Superfast: İsmi Gibi Fazlasıyla Hızlı Bir İtalyan!

Ferrari büyük bekleyişin ardındaki perdeyi yavaş yavaş kaldırarak ortaya 812 Superfast modelini çıkarttı. Ferrari, Marenello caddelerinde tüm İtalyan ve başka ülke firmalarına meydan okumaya çıkıyordu. Çünkü 812 Superfast farklı, hızlı, çekici… Ferrari’nin bu projesi tesadüf olmayıp, 812’nin her detayı plan çerçevesinde yapılmış. Ferrari 812, safkan güçlerde F12‘lerin duygusal taraflarını alan ancak daha büyüklerini vadeden spor otomobil olarak düşünülmüş.

Ferrari, tarihinde yaptığı bir çok ilklerin güvencesiyle, 1947 yılından beri ürettiği spor araba konusuna noktayı 2018 812 Superfast ile koymak istiyor. Nedeni de gayet açık, tek olmak! GTC4 Lusso ile farklı yapılara imza atmış ve kendisinin spor araba üretimi konusunda yelpazesini genişlettiğini bizlere anlatmıştı. 812 Superfast’e takılan rozet, aracın hangi konuda ne yaptığını açıklıyor. İsminin başındaki “8” beygiri temsil ederken, “12” rakamı silindir hacminden bahsediyor. Yani tüm tehdit unsurlarını ismiyle gönderiyor. Şimdi sizlerle bu güzel hızlı İtalyan‘ı inceleyelim.

İşte Gücün Yeni Simgesi Ferrari 812 Superfast:

2018 Ferrari 812 Superfast Dış Yapısı

2018 Ferrari 812 Superfast Dış YapısıFerrari bu aracını farklı yapmak istemiş ve kesinlikle olmuş. Marka altındaki tüm modellerinin adeta birleştirilmesi olmuş diyebiliriz. Dış yapısına baktığımızsa spor arabalara olan bakış açısı farklı yerlere kayıyor. Değişimin başladığı tamponun uç kısmından arkaya kadar bizlere ne demek istiyor anlayabiliyoruz.

812 Superfast Ön Görünümü

812 Superfast Ön GörünümüFerrari’nin bu sanat çalışmasına “parça tesirli” yakıştırması yapabiliriz. Ferrari, bu modeli ile hava akımlarına karşı biraz daha tedbirlerini artırdığını görüyoruz. Yapısal olarak da değişik duruşlara verdiği gözüküyor.

Superfast Far Yapısı:

Superfast Far YapısıFar yapısını tam tersine çevirdiğiniz zaman F12 modeli oluyor. 812 Superfast’de biraz daha ince yapıda, tampona uzanan uç kısmı ince şekilde geliyor. Ferrari olaya bir de tersten bakın mantığı yürütmüş.

Superfast Tampon Yapısı:

Superfast Tampon YapısıTamponların hepsi benzer yapılarda gözükse de, ekstra yapılanların içeriğinde gizli olduğunu da söylemek isteriz. 812 Superfast’in tamponu düz mantıkta baktığımızda alıştığımız şekillerde yapılmış. Aslında bu kısımda mühendislik dilleri konuşturulmuş ve rüzgarın gelişlerini daha çok altı kısımda kırmaya çalışmışlar.

Superfast Kaput Yapısı:

Superfast Kaput YapısıBir şeyleri ilk siz düşündüğünüzde büyük oluyorsunuz! Ferrari’de en iyi sürüşler için çıkış yıllarından beridir yeniliklerle dolu bir firmadır. Kaput yapısı da bunu onaylar derecede. Orta kısımdan şişkin kaputunda, farlar ile bitişik duran hava kanallarını görüyoruz. Sizce bu aksesuar amaçlı mı yapılmış? Bu hava kanalları Ferrari’nin güç dolu motorunu daha hızlı soğutma ve aracın bu kanallardan iç kısımlara verilen tünellere soğuk hava taşıma görevinde bulunuyor.

812 Superfast Yan Görünümü

812 Superfast Yan GörünümüTarzını her karede yansıtmayı bilen Ferrari, 812 Superfast ile de farkını ortaya koymuş. Eskiden araçların yapı olarak tavandan kısa, fazlalık kısım ön kısma ve diğer kalanı arka şeklinde olurdu. Şimdi ise uzun burun yapısının yanında tavanla birleştirilmiş shooting break yapıyı görüyoruz.

Superfast Jant Yapısı:

Superfast Jant YapısıSarmal jantlar aracın profilini hareketlendirmiş. Jant yapısı Ferrari’ye özel ve çok şık! 20″ alaşımlı jantlara Michelin Pilot Serisi lastikler uygun görülmüş.

812 Superfast Arka Görünümü

812 Superfast Arka GörünümüÖn kısmın tampon ve difüzör duruşlarına dikkatli bakarsanız, arka kısmı da aynı formlarda yaptığını göreceksiniz. Ancak şunu söylemek isterim ki 812 Superfast‘in arka görünümü çok sıra dışı.

Superfast Stop Far Yapısı:

Farların içinde bulunduğu yapı esrarengiz duruyor. Farların karartılması esrarengizliği bit tık daha artırmış. Far yapıları Ferrari’nin değişmeyen 4’lü yuvarlak şekillerde verilmiş.

Superfast Tampon ve Difüzör Yapısı:

Tamponuna sanki bir birinden bağımsız  farklı 3 parça izlenimi verilmiş. Bagaj kısmının yukarıya doğru hafif kalkık yapısı ve tamponun uç kısımlardan çıkıntılı oluşu, far ve difüzörü sarmışçasına görüntü vermiş. 812 adeta maskeli olarak üretilmiş!

2018 Ferrari 812 Superfast İç Mekan Yapısı

2018 Ferrari 812 Superfast İç Mekan YapısıMükemmel! İç kısım tanımlamasına kısaca böyle de diyebiliriz. Aracın kokpitindeki kaplamalar alüminyum ve kaliteli deriden oluşuyor. Havalandırma mazgallarının çıkıntılı ve tarz duruşu Ferrari’nin kalitesini ortaya koyuyor. Son yıllarda her arabasına aynı şekillerde koyduğu kısım ise sadece düğmelerden oluşan vites yeridir. Gereksiz ve kaba görüntü verecek her şey ortadan kaldırılmış.

812 Superfast Kokpit Yapısı

812 Superfast Kokpit YapısıKlima kumanda yerinden başlayarak yolcu kısmına kadar ince yapıda torpido yapılmış. Kalite seviyesi bence olanın en üst seviyesinde gözüküyor.

812 Superfast Direksiyon yapısı:

812 Superfast Direksiyon yapısıFerrari direksiyon üzerinde farklı özellikler kullanarak 812‘ye aktarmış. Bu sefer hidrolik direksiyon elektrikle destekleniyor. Sizin yapacağınız her hareketin doğru açıda olabilmesi için direksiyona inanılmaz kabiliyetler verilmiş.

812 Superfast Koltuk Yapısı:

812 Superfast Koltuk YapısıFerrari’nin diğer modellerinden alışık olduğumuz nubuk-deri yerine 812’ye tamamı deri olan spor koltuklar yapılmış. Yan destekleri ile beraber koltukların sürücü ve yolcuyu en iyi sararak, konfor sağlayacak şekilde imal edilmiş. Her iki koltuk da elektrikle kontrol edilebiliyor.

812 Superfast Yolcu Ekranı:

812 Superfast Yolcu EkranıFerrari’nin kokpitte ele aldığı en güzel konulardan birisi de yolcular için düşünülmüş ekrandır. Bu ekran sayesinde kafamızı sürücü tarafına kadar uzatıp kaç basıyor diye bakmamıza gerek kalmıyor. Yolcu için düşünülen ekranda hız, devir ve eğlence yönetim işlerini bağımsız olarak yapabiliyorsunuz. Gerçekten harika bir düşünce!

2018 Ferrari 812 Superfast Motor Ünitesi

2018 Ferrari 812 Superfast Motor ÜnitesiEn başta anlattığımız gibi beygir gücü isminin içerisine gömülmüş. 812’ye verilen motor ünitesi F12‘den daha güçlü. İtalyan güzelliğinin örneği olan bu araba ile vaat edilen her sözün gerçekleştirilmiş olduğunu görüyoruz.

812 Superfast Motor Ünitesi

812 Superfast Motor ÜnitesiFerrari 6.5 litrelik bir motor kullanmış. İşin gerçeği bir çok defa! Ancak V12‘ye hiç bu kadar güç verilmemişti. 812 Superfast‘in özel kılan yanıda verilen 800 hp güç oluyor. Safkan güç ünitelerin en iyi temsilcisi Ferrari, bu güçlerle neler yapılabileceğinin sınırını koymuyor. Dağılımı %46-53 olan önden motorlu arkadan itişli bu kızgın at, 2.9 saniyede 100 km/h hıza çıkabiliyor. Durun daha bitmedi! Ferrari 812 Superfast isminin hakkını vermek adına tam 340 km/h maksimum süratlere çıkabiliyor. Bu verilen hız limiti normal çıkabileceğiniz dir. Biraz zorlandığı takdirde 360 km/h son sürati rahatlıkla görebileceğine inanıyorum. Bu kısım da kalp ritmini arttırdığına göre fiyat kısmına geçebiliriz.

2018 812 Superfast Fiyatı

2018 812 Superfast FiyatıBu dünyada yaşıyorsak Ferrari gibi aracın ucuz olmayacağını biliriz. Bu araba İtalyan ve Avrupa insanlarına bile pahalı gelebilir. Fiyat kısmına Avrupa satışı ne kadarmış onu söyleyerek başlayalım. 812 Superfast modeli Avrupa’da 300 bin $‘dan satışa çıkıyor. Şöyle anlatmak gerekirse normal düzeyde bir araç alsanız vereceğimiz ücret en fazla 60 bin $ olur. Bu olayı Türkiye‘ye uyarladığımızda ortaya daha korkunç bir tablo çıkıyor.

4 kat kuralı ile yapılan fiyatlandırmayı 812 için yaparsak ortalama olarak karşımıza 4.8 milyon TL gibi bir fiyat çıkıyor. Buranın normal bir arabasıyla karşılaştırdığımızda durum başka boyutlara kayıyor.

Ferrari’nin hızlı atlarına alışmıştık ancak 812 ile gelen rüzgarı daha çok etki yarattı. Her detayı ile en özel yapmayı ve olmayı başaran bir firmadan bahsediyoruz. GTC Lusso ve F12 Berlinetta gibi modellerden sonra üzerine daha neler katılabileceğini 812 Superfast ile tekrar görmüş olduk. Sonuç olarak kokpit yapısı, motoru ile efsane tadında bir araba daha karşımıza çıktı. Karoser yapısının tazeliği ve güçlü hitap çizgileri, muhteşem duruş sergiliyor.

Bundan sonra da üretime alınacak arabalar 812’nin de üstü olacağına inanıyorum. Çünkü Ferrari’nin bir sonrakinde eksik yaptığı ve bıraktığı bir şeye daha rastlamadık. Böyle de yapması gerekiyor çünkü, dünyada rakip olan diğer üreticilerde fazlasıyla yaptıkları işlerin üzerine koyarak geliyorlar. Peki incelediğimiz 2018 Ferrari 812 Superfast hakkında sizin düşünceleriniz neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum