Yatırım yapmaya başla!

Paris Auto Show’a Gelen Çok Hızlı Bir Cabrio: “Ferrari 488 Pista Spider”

Ferrari'nin SP1 ve SP2 özel çalışmalarına eklediği 488 Pista Spider, havalı ve hızlı yapısıyla fuar alanına geldi!
Paris Auto Show’a Gelen Çok Hızlı Bir Cabrio: “Ferrari 488 Pista Spider”

Ferrari 488’i 2015 yılında 458’in yerini almasıyla tanımıştık. Çıkar çıkmaz “yılın süper otomobili” seçilen 488, 2017 yılında da “En iyi sürüşe sahip otomobil” kategorisinde seçildi. Coupe ve cabrio kasa yapılarında sunulan 488’e 2018 Pebble aBeach Concours d’Elegance’de sunduğu Pista‘yı ekledi. Biraz daha farklı görünümlerle sunulan 488 varyantında üst geliştirmelerde yapıldı.

Şirketinin 50. üstü açık model gururunu da yaşan 488 Pista, böylece Ferrari tarihi kitabında önemli bir satıra sahip olmuş. Paris’e getirilen Pista Spider, 488’i daha zevkli hale getirmiş. Ferrari’nin SP1 ve SP2‘si ile birlikte gösterdiği son yakışıklısına buyurun beraber bakalım…

488’in “ben Pista Spider’ım” demesini duyabiliyoruz.

Pista Coupe ile aralarında farklar mevcut. En başta köpekbalığına benzeyen burun yapısında tampon lipleri göze çarpıyor. Kıvrımlı kısımlar ise Spider’a özel olmuş.

Kullanılan karbon parçaları mavi ve desenler kaputa kadar götürülmüş.

Pista ailesi tamamen 488’i hafifletilmesine yönelik çıkartılmış.

Artık “hafiflik” dediğimizde beynimiz “karbon fiber” ile olan bağlantıyı kuruyor. Düşünün ki Michelin Sport CUP 2 grup lastiklerin takılı olduğu jantlar dahi karbon fiber.

Haliyle aracın hafifletilen genel parçalarıyla birlikte jantlar da kilo avantajında önemli rol oynamış olacak.

Arka kısımda 488 Pista Spider’ın coupe ile olan farklarına bakalım.

Genel yapı itibariyle Spider’ın tavanı olmayışı ve üstüne giydirilen mavi desenli tişörtünden farklı bir şey yok. Arka far, egzoz çıkış yerleri, karbon tampon ve verilen şekilleri dışında yalnızca mavi rengin aralara uygulanış farkı bulunuyor.

Pista Spider’ın kabin malzeme yapısı değişik.

Coupe versiyonda koltuklar ve ön panel dahil olmak üzere kokpitin büyük bölümünü Alacantra döşeme tipiyle görmüştük.

Pista Spider’ın mor renge çalan deri kaplamalı malzemeler ve karbon malzeme yapılarına rastlıyoruz. Coupe seçeneğine göre Spider, farklı hissiyatlar veriyor.

Bakın 488 Pista Spider kaç saniyede hızlanıyormuş!

SP1 ve SP2’ye bakarken, ne kadar hafif yapılı ve hıza duyarlı bir yapısı olduğundan söz etmiştik. Yüksek hızların mimarlarından olan Ferrari, mavi desenli yeni bayrağını göklere 3.9L V8 motorla çekiyor.

721 ps ve 770 nm torkun sonucunda verdiği hızlanma rakamı ise 2.85 saniye! Çekinmeden coupenin çıkabildiği 340 km/h’yi görebilirsiniz.

Geliştirilen kısımlar arasında 7 ileri çift kavramalı vitesin coupe versiyondan daha seri değişimler yaptığı söylendi. Pista Spider’ın artı kısımlarından devam ettiğimizde; 488 Challenge‘ından alınan ve ona özel olan manifold, gördüğümüz üstü açığa alınmış.

Ayrıca motor sıcaklığını daha iyi optimize eden intercooler yerleştirilmiş. Siz olsanız Pista’nın coupe mi yoksa cabrio versiyonunu mu tercih ederdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum