Yatırım yapmaya başla!

Ferrari Yeni Pist Gücü 488 Challenge Evo’yu Gösterdi!

Ferrari, 488 GT3 Evo'nun ardından çıkardığı 488 Challange Evo'nun özelliklerinden söz etti.
Ferrari Yeni Pist Gücü 488 Challenge Evo’yu Gösterdi!

Ferrari, 488’in yeni güçlendirilmiş pist aracını gösterdi. İtalyan marka kısa süre önce 488 GT3 Evo‘yu tanıtmış ve sonrasında 2020 için 488 Challenge Evo‘yu da hazırladığını söyledi. Serinin sonun telaffuz edilen Evo, Ferrari’nin en başarılı modelleri üzerine belirli yönlerini hassaslaştırmak daha zevkli kullanımları sunmakta.

488 üzerinde yapılan her bir yükseltme çalışması GT3 ile yarışan takımların sonrasında geri bildirimlerinin bir araya toplanarak, diğer bir nesil araçta daha kusursuz işçilik çıkarmak. FIA düzenleme kuralları altında gelen yeni 488 Challenge Evo, bir şeylerin en üste çıkarılmasının bir sembolü diyebiliriz. İşte detaylar;

488 Challenge Evo’nu agresifliğine söylenecek bir şey yok.

Ferrari’nin güncellenmiş 488 Challenge Evo ile istediği, aerodinamik ve araç dinamikleri arasındaki sinerjiyi en üst basamağa almak. Ve aracın tüm ayarlamaları bunun için yapıldı. Aracı yapan departman, eski sürüme göre yeni 488 Challenge Evo %30 daha aerodinamik.

Onlarca kez hesaplanarak yapılan 488 gövde ölçümleri sonrasında kaputun üzerindeki hava kanalları, tampon köşe kırlangıçları, alt kısımlara bırakılan havalı lip ve devasa hava açıklıkları pist aracının olabilecek en iyi dengesi için orada.

FXX-K’nın 488 için örnek bir araç olduğu kesinlikle belli oluyor.

Ön kısımdaki özel ayırıcıların ardından 488 Challenge Evo’ya Pirelli’den gelen özel lastikler takıldı. Yan eteklerin eklenmesini izledikten sonra aracı olabildiğince yer tutmak ve en hızlı dönüşleri sağlamak için vücut dışına taşan rüzgarlık takılmış. Araç aynı zamanda markanın Yan Kayma Kontrolü (SSC) teknolojisine dayanan yeni E-Diff3 ve F1-TCS kontrol sistemlerine de sahiptir.

Ferrari ilk defada bu serinin Evo paketinde kullandığı bir özellikten söz etti. Sürücüler 488 Challange Evo’da sürüş yüksekliğini değiştirmek zorunda kalmadan aerodinamik dengeyi ayarlayabilmesi için önden indirme kuvvetinin arkadan bağımsız olarak değiştirilmesini gerçekleştiriyor.

Kokpiti tam olarak Scuderia işi gibi duruyor.

Özel pist kontrollerini içeren direksiyon, yarış koltukları ve gereksizlerin dışarıya bırakılması. Yeni bir direksiyon, Manettino anahtarında bulunan ABS yönetim sistemi ve görünürlüğü artırmak için yeni bir arka kamera ile bazı son değişiklikler yapılmış.

488’in özel sürümleri ile standart versiyonu aynı motorla beslenmekte. Yine 90 derecelik açıyla yerleştirilen bir V8 yer almakta.

Ferrari’nin saydığımız en yeni Evo paket içeriğine göre tek amacının müşterileri özel alanlarda en iyi şekilde mutlu etmek.

488 Challenge Evo üzerine gelen havanın en iyi şekildeki kontrolü, yere bastırılması, en yeni çekiş kontrollerle ve görünümüyle zorlu çalışmanın sonraki kusursuz görüntüsünü izliyoruz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum