Yatırım yapmaya başla!

Renault, Espace MPV’nin 21. Yüzyıl F1 Powered Tasarımını Gösterdi!

Renault'un 10. yılında Espace için hazırladığı F1 yapı, 5. nesil Espace için de yapılıyor!
Renault, Espace MPV’nin 21. Yüzyıl F1 Powered Tasarımını Gösterdi!

Geniş aile aracı denildiğinde akla gelen markalardan biri olan Renault, sınıf üzerinden yine acayip şeyler yapmanın planlarında. Scenic’ten daha fazla alan sunan modeli Espace‘ye ikinci F1 takviyesi geliyor. 1984 yılında çıkışı yapılan 1. nesil Espace‘nin 10. yıl kutlamaları çok hızlı geçmiş. 1993 yılında Williams FW 14 F1 aracından alınan parçalarla birlikte Espace’nin dönüşümüne bitirilmiş.

SUV araçların MPV’nin önünü kesmesine rağmen bugünlere kadar gelmeyi başaran yeni Espace’ye yine bir F1 dönüşümü yapılması planlanıyor. 5. nesil üzerine konumlandırılacak agresif öğelerle sanırız , 30. yılı kutlanacak. Bakalım iri gövdeli aile aracına hangi takviyeler yapılmış!

Eski Espace’in F1’e Nasıl Dönüştürüldüğünü Hatırlayalım!

Eski Espace'in F1' Nasıl Dönüştürüldüğünü Hatırlayalım!Aracın orijinal yapısı tamamiyle değiştirilmiş. Şasinin değiştirilerek karbon fiberden yapılmasını birinci sıraya koyabiliriz. Ayrıca kaporta aksamları da yine hafif maddelerden imal edilmiş.

Dışarıdan da Espace’nin ne kadar mekanik bir yapıda olduğu belli oluyor. F1 karakterine uydurmak için profil kısmında plastik parça ve lastik değişimleri farklı olmuş.

Karoserinin normalinden 2 kat daha aşağı çekilmesi ve hemen bagaj kapağı üzerine konumlandırılan rüzgarlığın agresifliğine diyecek bir şey yok!

Yeni Espace’nin Formula 1’e Hazırlanışı İlkinden Daha Korkutucu

Yeni Espace'nin Formula 1'e Hazırlanışı İlkinden Daha KorkutucuRenault F1 takımın sarı ve siyah renkleriyle detaylandırılan kaportasıyla Espace, etkileyici duruyor. Karbon fiberin yoğunluğunu ön tampondan başlayarak yoğun şekilde hissedebiliyoruz. Sarının siyah üzerinde kullanım şekli çok şık duruyor. Süspansiyon oynamalarıyla karoser, yine olabildiğince aşağıya çekilmiş.

Pirelli P-Zero serisi lastikler de F1 aracından alınma. En hızlı pist arabalarına bu  kadar çok benzetilmesi, eklenen aerodinamik parçalardan kaynaklı.

2018 Espace F1’de 10. Yıl Versiyonunda Olan Motor Olmayacak!

2018 Espace F1'de 10. Yıl Versiyonunda Olan Motor Olmayacak!Formula 1’e getirilen motor kuralları birçok kere değiştirilmiştir. İlk Espcace F1’de 3.5L V10 doğal emişli bir motor kullanılmıştı.  O zamanlar turbo desteği olmadı için silindir ve hacimlerde üst sınırlara çıkılabiliyordu.

Yeni Espace F1 projesinde belirtilmemiş olsada konsept büyük ihtimal 1.6L turbo V6 ile imal edilecek. Beygir aralığı da 750-800 ps olacak. Yine hazırlanacak F1 MPV’nin de hafif olacağını düşünürsek ortalama 3 saniye civarlarında hızlanabilir.

Renault, modellerinde F1 versiyon tarzını birçok  kere benimsemiştir. Özel olarak yapılan ve anlamı vurgulamak için en son Alaskan Pick-up F1 gösterilmişti. Sizce de yeni Espace Formula’nın duruşu sıra dışı değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum