Yatırım yapmaya başla!

2019 Yeni DS3 Crossback’e Daha Yakından Bakın!

Fransız marka DS3 Crossback'in çıkış yapısına dair görselleri geldi. İşte detaylar....
2019 Yeni DS3 Crossback’e Daha Yakından Bakın!

PSA’nın lüks tarafını temsilen ve Citroen’den ayrılarak başlı başına marka haline gelen DS, girişlerini SUV ve Crossover modelleriyle yapmaya başladı. Geçtiğimiz Temmuz ayında DS3 Crossback’in patentlenen tasarım halini sizlerle paylaşmıştık. Az çok nasıl olcağı hakkında fikir yürütmüştük. Gerek patent resimlerinden gerekse de DS’in tasarım anlayışından bunu anlamak kolaydı.

Auto Moto‘nun yayınladığı yeni görsellerle gösterim öncesi bitmiş hali gösterildi. Ekim ayında gerçekleşecek Paris Motor Show için Fransız markaların hazırlanışları sürerken, asıl merak DS3 Crossback üzerineydi. Peugeot’nun süper wagonu 508 SW ve Renault’un 5. jenerasyon Clio modeli, işin gerçeği biraz gölgede kaldı.

DS3 Crossback’in En Dişli Rakibi Audi Q2!

DS3 Crossback'in En Dişli Rakibi Audi Q2Almanların SUV yatırımları diğer markalara göre biraz daha fazla olabilir. BMW, Audi ve Mercedes’in bu alanda irili ufaklı onlarca modeli bulunuyor. Pazarın bu kısmından da yararlanmak isteyen Fransızlar, DS3’ü öne sürerek Q2’nin karşısına rakip koydular. 

Dış kısım tasarım konusu tahminlerimizin dışına çıkmamış. Abisi olan lüks DS7‘de olduğu gibi geniş ızgara kullanılmış. Logonun kullanıldığı ikinci araç olan DS3, kromla çevrili farları estetik duruyor. Yalnız demeden geçemeyeceğim; eğer ki bu araç bir Jaguar modeli olsaydı da uygun olurmuş!

Bazı parçalar İngiliz stillerinden alınmış. Ayırt edici kısmına; tampondan aşağı kadar uzanan Led aydınlatmaları söyleyebiliriz.

DS3 Crossback’in Q2’den Küçük Olması Bekleniyor!

DS3 Crossback'in Q2'den Küçük Olması BekleniyorGlobal alanda DS3’ün biraz daha tanınması için zamana ihtiyacı olacak. Aldığımız bilgiler arasında 4.1 metrelik bir boyuttan bahsediliyor. Genişleme alanı kısıtlı olan aracın 208 platformu üzerinde oluşturulacağını unutmayalım. Yani kompakt çizgi dışına çıkma pek mümkün gözükmüyor.

Bazı benzerlikler DS3 Crossback’in arka kısmına da yansıyor. Son nesil araçların birbirlerine benzemelerini kabul etsekte, DS3 arka kısımda Kia Sportage‘yi andırıyor. Uzaktan ayırt etmek zor olabilir!

DS3 Crossback’in Motor Yelpazesi Geniş Tutulacak

DS3 Crossback'in Motor Yelpazesi Geniş Tutulacak%100 elektrikli versiyondan söz edilse de ondan önce diğer seçeneklerden bahsedelim. Giriş seviyesinde yine 1.2L PureTech 155 ps, 100 ps ve 130 ps olarak 3 kısımda düşünülmüş. Dizel tarafında ise EAT8 şanzımanlı 1.5L BlueHDI olacak.

DS asıl bombayı Audi’nin SQ2’sine karşı 1.6L PureTech’in 230 beygirlik tarafından giriş yapacak.

İç mekanda DS3 ne kadar da kompakt alanda geçse de malzeme kaplamalarında deri ve Alkantra hakim olacak. Elmas desen göğüs kısmı, DS7’ye benzer.

Ayrıca marka bünyesinde çıkan güvenlik ve konfor paketlerinin bolca DS3’te de olması bekleniyor. Fiyatı acaba ne olur diye merak edenelere de 25 bin Euro civarları olacağını söyleyelim. Farklı detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum