Yatırım yapmaya başla!

Yeni Delhi’den Modern Mimariye Açılan Kapı: “Overhang House”

Yeni Delhi’den Modern Mimariye Açılan Kapı: “Overhang House”

“Güzele bakmak sevaptır” sözünden yola çıkarak, gözümüze hitap edecek her yapıyı sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün ki yolumuz “birazcık” uzun. Hindistan’a, buranın en gözde yerleşim yerleri arasında gösterilen Yeni Delhi’ye gidiyoruz. Kozmopolit bir şehir olan Yeni Delhi, Hindistan’ın başkentidir. Köklü Asya kültürünü iliklerinize kadar hissedeceğiniz şehirde, diğer Hint bölgelerinden farklı olarak modern yapılarla çok daha fazla karşılaşıyorsunuz. Bu evlerden biri de bugün misafiri olacağımız Overhang House!

Malikaneyi ilk gördüğünüzde, Amerika’nın güzide şehirlerinden birine geldiğinizi düşünüyorsunuz. Modern mimarinin en güzel örneklerinden olan ev, sahip olduğu özelliklerle de misafirlerinin ilgi odağı. Overhang House’nin ruhunuzu dinlendirecek bahçesineyse ayrı bir parantez açmak lazım. Yeşilin en güzel tonlarını taşıyan bitkilerle donatılan bahçe, boş zamanlarınızı geçirebileceğiniz etkileyici bir alan sunuyor. Bu evin özelliklerine bayıldığımızı içtenlikle söyleye bilirim. Umarım inceledikten sonra sizler de beğenirsiniz…

İşte karşınızda Yeni Delhi’den dünyaya açılan modern bir tasarım:

Overhang House – Yeni Delhi/Hindistan

Overhang House – Yeni Delhi/HindistanÖncelikle, Overhang House olarak isimlendirilen malikanenin tasarımcısından kısaca bahsedelim. Bu gösterişli evi inşa eden şirket, DADA (Design and Development Atelier) isimli mimarlık stüdyosu olarak belirtilmiş. 4 başarılı mimar tarafından idare edilen DADA, ortaya çıkardığı lüks tasarımlarıyla beğenilen firmalar arasında gösteriliyor. Tam 25 yılı aşkın süredir bu alan içerisinde çalışan mimarların işlerini tutkuyla yaptıkları da açıkça ortada. Sonuçta Overhang House de DADA’nın gösterişli, lüks ve modern tasarımlarından biri.

Overhang House – Yeni Delhi/HindistanBu malikanede ilk göze çarpan özellik, yapının çevresiyle uyum içerisinde tasarlanmış olması. 2011 yılında inşa edilen malikanenin yapı malzemeleri arasında ise cam, ahşap, taş gibi materyaller bulunuyor. Tasarımda ağırlıklı olarak kullanılan renkler de beyaz ve kahverengi tonlarında. Ahşap detaylarla sade ve doğal bir görünüm kazandırılan malikane, modern aksesuarla zenginleştirilmiş. Terasından, başkentin etkileyici manzarası eşliğinde günün yorgunluğunu atabileceğiniz ev, gerçekten davetkar görünüyor.

Büyük camları ve yüksek tavanları ile de aydınlık görünen yapının zemininde mermer kullanılması, evi oldukça lüks göstermiş. 3 yatak odası, 2 banyosu, elbise odası, salonu, mutfağı ve iki büyük terasıyla tam bir aile evi olarak tanımlanabilecek Overhang House’de, bitki yetiştirebileceğiniz özel sera alanlarına da yer verilmiş.

Sonuçta böyle ferah bir evde uyanıp, bahçenizde yetiştirdiğiniz sebzelerinizle kahvaltı hazırlamanın, güne başlama için mükemmel bir yol olduğunu düşünüyorum. Ne dersiniz, bu Yeni Delhi evi sizce de yaşanılası bir yer değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum