Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

2019 Yeni DC Desing TCA: Hindistan’ın Ferrari & Panagi Karışımı Spor Arabası!

Hindista'nın oto üretici firması DC Desing, Avanti'den sonra farklı birçok spor araba tasarımından yararlanarak ürettiği "TCA"sını Expo'da tanıttı. İşte detaylar...
2019 Yeni DC Desing TCA: Hindistan’ın Ferrari & Panagi Karışımı Spor Arabası!
YAYINLANMA ZAMANI

Auto Expo 2018 bu sene renkli araçlara ev sahipliği yapıyor. DC Desing ismini aslında daha yeni duymuyoruz. 6 senedir bazı tasarımlarda imzası bulunan Hintli firma, Avanti konsepti ile kendini göstermişti. Avanti’yi hatırlamak amacıyla; yine karoserinde Ferrari temaları kullanılmıştı. Ön kısım parçalarının ve verilen şekilleriyle Lapo Elkann’nın da sahip olduğu 450 Italia yansıması verilmişti. Hatta Avanti mi yoksa 458 mi olduğunu ayırt etmekte zordu.

Geçen 6 senenin ardırdan DC Desing, yine iki italyan marka altında şekillerini verdiği egzotik spor arabası TCA ile pazara giriş yapıyor. Avanti’de olduğu gibi TCA’da sınırlı üretime tabi tutulacak spor arabalar arasında. İşin aslı Ferrari ve Pagani ile canlandığını söyleyen firma, bize göre farklı markaların da yansımalarını veriyor. Eğer ki Zenvo ST1’i buradan incelerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Baktığımızda sanırım Pagani’den gövde yapısının içerikleri toplanmış. Yoksa şekil bakımından şeytani duruşlu Huayra BC gibi bir modele benzerliği yok.

Paratic Placeholder 640x360

Tasarım olarak baktığımızda, kötü anlamda veya gözü tırmalayan bir stil göremedim.

Paratic Placeholder 640x360

Burun eğimi rüzgar delici gibi duruyor ve asıl duygusal hareketler bence profilde yapılmış.

Paratic Placeholder 640x360

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?
Gövde rengi 20″ jantları TCA için düşünülmüş en iyisi diyebiliriz.

Paratic Placeholder 640x360

Gövde yapısının tamamı karbon fiber ve alüminyumdan oluşturulmuş. Olabildiğince hafif tutulan TCA, aynı zamanda da sağlam!

Paratic Placeholder 640x360

Şahsen ben arka kısmına baktığımda İtalyan’dan ziyade Japon esintileri görüyorum.

Paratic Placeholder 640x360

Lexus’nun LFA’sı ile başlayan bu arka tiplemeyi,
TCA için kullanıldığını gördük. Ancak duruş mükemmel!

Paratic Placeholder 640x360

Motoru orta konumlu TCA’ya 3.8L V6 ünite düşünülmüş.
320 beygir üreten motorla TCA sınırlı 200 km/h yapıyor. Sadece top Speed kısmını anlayamadık.

Paratic Placeholder 640x360

Top Speed’in alt hızlarda sınırlandırıldığının mutlaka mantıklı açıklaması vardır. 4.5 saniye hızlanma rakamına göre tabiki az. Ancak biraz araba bilgisi olan insan 1.582 kg ağırlığındaki bir arabaya 320 beygir verildiğinde neler yapabileceğini gayet net kafasında kurabilir.

İlginizi Çekebilir :

Paratic Placeholder 640x360
2018 Yeni Pagani Huayra Lampo: Fiat Varisi Lapo Elkann’a Özel Serisi!

Hindistan menşeli DC Desing, son olarak Expo için hazırladığı TCA spor araba modelinden 299 adet üretecek. Ve fiyat etiketi de 61 bin dolar olarak belirlenmiş. Bence neye benzetilirse benzetilsin karoser yapısıyla birçok markanın temsilcisi gibi duran TCA bu paralara alınabilir bir araba. Zaten şimdiden 60 adet sipariş kapmayı başarmışlar!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.