Yatırım yapmaya başla!

Carlex, Porsche Macan’ı Ultra Lüks Sınıf Aracına Dönüştürüyor!

Polonya merkezli tuning şirketi Carlex, yine uzman olduğu araç değişimlerine Porsche Macan'ı da ekledi...
Carlex, Porsche Macan’ı Ultra Lüks Sınıf Aracına Dönüştürüyor!

Porsche Macan’ı nasıl bilirdiniz diye sorsalar; hız yapabilen, kompakt yapılı ve Alkantra döşemelerin olduğu bir 4X4 SUV şeklinde açıklama yapardık. İşin aslı bu aracın yanında parantez içerisinde “birinci sınıf lüks parça ve sürüş pozisyonu” gibi ibareler göremezseniz. Cayenne’nin ardından yolların performanslı 4×4’ü olarak gelen Macan, Carlex’in üst düzey lüks iğnesiyle yeniden dikilmiş.

İç mekanına girdiğimizde biraz başımızı döndüren belli başlı araçlar vardır. SUV klasmanına yeni giren R.R Cullinan, Bentley Bentayga, Range Rover‘ın lüks hissiyatını bizlere aşılayan en iyi modeller olduğunu biliyoruz. Polonyalı modifiye şirketi ise sportifliğe daha yatkın olan Macan’ı yukarıda dediğimiz modellerden daha lüks hale getirmiş…

Bu kadar pahalı bir görüntü ve malzemeyi hiçbir SUV’da göremeyeceğimize kanaat getirdik!

Dizayn konusunda dünya liderlerinden biri olan Carlex, çok para karşılığında size çok lüksü verebilecek bir şirket. Macan çalışması, standart parçalarının sökülüp döşemeye, porselen rengi Nappa deriyle başlanmış. Açık renk derinin kokusu adeta burnumuza geliyor. Direksiyon, kapı panelleri, konsol ve vites dahil daha birçok noktada Nappa’nın hakimiyeti söz konusu.

Porselen beyazı deriden sonra kokpit için en iyi malzemelerden birini daha görüyoruz.

Tahmin edeceğiniz üzere son zamanlarda özellikle spor arabalarda çok gördüğümüz Alcantra sütun, kapı üstleri ve tavan kısımlarında kullanılmış. Cam önü göğüs kısımlarında siyah deriye başvurulmuş. Zaten komplesinin açık renk malzemeden kaplanması baş dönmesi yapabilirdi!

Aşırı lüks custom araçların yetkili adresi Carlex, görünce şaşkınlık yaşadığımız X-Class Maybach‘dan daha fazlasını Macan’a vermiş.

Detaylarda neler var bakmaya devam ediyoruz.

Beyazın üzerinde resmen çığılıklar atan bakır-altın rengi parçalar kokpitin asıl lüks aşamasının kaydedildiği yerler. Üç kollu spor direksiyonun fonksiyon kısımları, hava mazgalları çerçeveleri, kapı açma kolları, hoparlör çerçeveleri, vites kolu, orta konsol ve pedal grubuna kadar boyanmış alüminyum eşlik etmiş. Carlex, olayı biraz daha ölümsüzleştirmek adına, Macan’da kullandığı malzemelerle birkaç çeşit de anahtarlık yapmış!

Son makyaj operasyonunu geçiren Macan, takım arkadaşlarının aldığı son görünümlerle tazelenmişti. Tasarımsal anlamda daha hareketli bir duruş sergilenmişti. Polonyalı modifiye şirketinin de Porsche’nin hızlı pratik SUV’unu ultra lüks bir hale getirmesini de ayrıca başarılı buluyoruz. Böyle bir kabinde yolculuk etmek istemez miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum