Yatırım yapmaya başla!

Polanyalı Carlex’in Mercedes X-Class Üzerindeki Korkutucu 6X6 Çalışması!

Her yaptığı ürünle başımızı döndürmeyi başaran Carlex, X-Class ile farklı boyutlara geçmeye hazırlanıyor.
Polanyalı Carlex’in Mercedes X-Class Üzerindeki Korkutucu 6X6 Çalışması!

Carlex kesinlikle Mercedes modellerine takıntılı. Özellikle de X-Class pick-up’a. Polonyalı şirketin her gördüğümüzde yorum yapmakta zorlandığımız modifiyelerine bir yenisi daha eklendi. Dünyanın ilk premium alanında gösterilen kamyoneti X-Class‘ın olabilecek en vahşi resimleri gösterildi. İşte tam olarak farkındalık yaratmak istiyor ve işinizde söz sahibi olmak istiyorsanız, Carlex’i örnek alabilirsiniz.

Yeşil tonlarda çift versiyonda değişime gittiği X-Class‘ın off road paketlerle yapılışını halen daha unutmuş değiliz. Bunun dışında da VW ve Jaguar marka modelleriyle de çalışmalar yapmıştır. Şu andaki konumuz olan X-Class EXY 6X6’sında neler yapılacak ona bakalım.

Proje ismine X-Class EXY 6X6 Concept koyulmuş.

Birkaç kare fotoğrafla gösterilse de aslında bu da yeterli. Cesaret isteyen Mercedes yükseltmesinde, aracın ek parçalarla daha da büyütülmesini izliyoruz. Kaputuna intercooler tarzında büyük hava kapağı koyulmuş. Aynı takım malzemeden kaput ucu koruma plastiği yapılmış.

Yeni kamyonet dizaynında özel sarmal bir ızgara düşünülmüş. EXY 6X6‘nın tamponu en güçlü versiyon X350d‘ninkini andırsa da mat plastik malzeme ve tampona gömülü vinçle ayrılıyor.

Carlex’in 6X6’sının profilinden, eklenen aksı daha net görebiliyoruz.

Çamurluk dodiklerine sanki 3 kat yapılmış. İçini dolduran lastikler dişli ve tam çamur lastiği. Üst kısımda LED aydınlatmayla devam eden projenin asıl vurgulanmak istenilen kısmına geliyoruz. Arka kapıdan itibaren uzay aracı tipine geçirilen X-Class’ın arka çamurluk kısımları perçinli bir parçayı barındırıyor.

Plastik bir aksamla bağlanan çamurluk kısımlarında yine benzer çalışmalar olmuş. EXY 6X6’da ayarlı ve havalı bir süspansiyon sisteminin olması kesin gibi bir şey!

Proje hayata geçirilir mi bilmiyoruz ancak bu tasarım gerçek manada kalp atış hızını artırıyor.

Arka çamurluktan getirilen plastik aksam, bagaj kısmının komplesine kadar uzanıyor. Kocaman bir X işaretiyle süslenen bagaj kapağı altında havalı bir tampon görüyoruz. Bizce tampondaki gösterişli egzoz çıkışları biraz süs gibi geldi.

Peki EXY 6X6’nın çizim kısmını biz güzelce sizlere anlatmaya çalıştık. Sizce Carlex böyle bir yapıyı gerçekten de kusursuz şekilde gerçek dünyaya sunabilecek mi? Bahsettiğimiz Mercedes 230 SL Pagoda’yı restore eden Carlex olduğundan inanmaktan başka şansımız yok.

Şunu diyebiliriz ki şirketin çok işi var. Fazladan 2 arazi tekerini eklemekle ve 1 aksı yerleştirmekle işler bitmiyor. Peki siz Polonyalı modifiye şirketinin EXY 6×6 projesi için ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum