Yatırım yapmaya başla!

Bugatti’nin Divo’dan Sonraki Modeli Hayal Edilmiş!

Behance'de Hao Hu tarafından yayınlanan Bugatti tasarımları, Divo'dan sonra nasıl bir modelin gelebileceğini kaleme dökmüş.
Bugatti’nin Divo’dan Sonraki Modeli Hayal Edilmiş!

Sofistike hipercarların lideri Chiron, tasarım ve gücüyle halen daha insanların dilinde. Bırakın Chiron’u Veyron’un bile hayranlık seviyesinde bir azalma bulunmuyor. Yeri gelmişken de Veyron’un buraya tıklayarak bakım ücretleri ne kadarmış bakmanızı tavsiye ederiz! Normal bir aracın üretim süreci ve aşamalarının ortalama 3 katından fazla olan Chiron’a en son Divo versiyon takviyesi yapılmıştı. Hao Hu adlı tasarımcı da buna istinaden Bugatti için zirvesini temsil edecek bir çalışma yapmış.

Hipercar piyasasında Koenigsegg ve Pagani‘lerin yanında daha sert yapısıyla ön plana çıkan Chiron’dan sonrası için mutlaka şirketi tarafından çalışmalar başlamıştır. Tahminlerimiz yeni hiper modelin 10 seneden daha kısa sürede bitirilmesi. Bakalım bu özel dizaynda tasarımcı nelere yer vermiş.

Her ne kadar özel bir çizim olsa da Hao Hu mavi çizginin dışına çıkmamaya özen göstermiş.

Mavi balinanın at nalı ızgarası, kırmızı Bugatti logosuyla birleştirilmiş. Akıcılık seviyesinin biraz daha artırıldığı tasarımda, daha yenilikçi Ledler kullanılmış.

Uçak gövde tasarımını andıran ve çoğu hipercar şirketinin benimsediği ön cam stili, tavan havalandırması ve dar yan cam formlarıyla tamamlanmış.

W16’dan çok elektrikli motorların kullanıldığı bir hız makinesi gibi gösterilmiş.

Karmaşık gibi duran ama mesajın net iletildiği tasarım modelinde, aerodinamik özellikler fazlaca belirginleştirilmiş. Bize göre Chiron sonrası değil de, Bugatti’nin aynı Divo gibi türevi olabileceğini düşünüyoruz.

Arka kısmın Boeing’e bakmakla bir fark yok! İtalyan kökenli Fransız Ettore Bugatti‘nin gurur verici bir tabloyla hareket eden şirketinin 2.000 beygirlik bir çalışma yapması kaçınılmaz. Yani şaşırmamak gerekiyor.

Çizimler, kapsüllerin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir kabin yorumlaması artı 8.0L W16’nın tavandan soğutulma düşüncesi de fena olmamış.

İsveçli Koenigsegg, İtalyan Pagani ve Amerikalı Hennessey gibi rakiplerinin hep bir üst basamağında olmak isteyen Bugatti’nin belki bundan sonra biraz daha hızlı olması gerekmektedir. Çünkü bahsettiğimiz mühendislik şirketleri süratlerini belirgin şekilde artırabiliyorlar…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum