Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-AMG GLC 63 S’in En Karanlık Tarafı: “Brabus 600”

Mercedes-AMG GLC 63 S’in En Karanlık Tarafı: “Brabus 600”

Brabus, Mercedes’in C Serisi’ni temsil eden GLC SUV‘u da yine karanlık bir şekilde yorumladı. 2016 model olarak yollara çıkartılan SUV, büyük GLA olarak görülebilirdi. Alman marka, tek tip yüz mantığında orta hacimli SUV’u ortaya çıkardı. Mercedes yine her modelinde olduğu gibi kaput altında GLC’yi müşterilerine yaklaşık 11 farklı versiyonla sunabiliyordu. Ancak 4×4 üzerinde en hızlı olmak isteyenlerin tek şeceneği vardı o da 510 ps’lik 63 S!

Bunların hiç biriyle yetinmeyen dünyada söz sahibi olan modifiye şirketi Brabus, dahasını yapmak için GLC ile buluşturulmuş. Garajına aldığı araçları görsel manada tek tip yapıyormuş gibi gözükse de neler kullandığına bakmak daha mantıklı. Buyurun Brabus’un 600 GLC 63 S’inde neler varmış bakalım!

Brabus yine kendi hazırladığı kalıplarlardan yola çıkmış.

Yeni Brabus 600 Mercede-AMG 63 SDik krom çubuklara sahip ızgara aynı bırakılmış. Genelde aydınlatma gruplarıyla ilgilenmeyen Brabus, büyük marka logosu yerine kendininkini takmış.

Alman tuning şirketinin siyah takıntısı, GLC’yi biraz daha esrarengiz göstermiş.

Yeni Brabus 600 Mercede-AMG 63 S Profil JantHiç bir şey yapmadan sadece birkaç yere Brabus logosu bile yerleştirilse, bizim o aracı anlamamız için yeterli olabilirdi. Yine de tampon kısımlarından 63 S’e göre biraz daha değiştirildiğini söyleyebiliriz.

Brabus, jantlarda kendi tasarım ve imalatına başvuruyor.

Yeni Brabus 600 Mercede-AMG 63 S Arka GörünümSeçeneklere baktığımız zaman 19 ile 22 inç arasında değişen lastik grubunu var. Air süspansiyona sahip GLC, normalin 30 mm daha aşağısında duruyor.

Kabine giriş yaptığımızda Brabus, hafif ve kaliteli malzemeler kullanmış.

Dünyanın en hızlı convertible aracı Brabus S63 AMG 4MaticBrabus 600 İç Mekan‘te olduğu gibi malzeme ve yapıları benzer tutulmuş. Kokpiti, bolca kullanıldığı taktirde daha sportif gösteren Alkantra, ahşap detaylar ve karbon fiber kaplamalarla iç mekan dönüşümü tamamlanmış.

Mercedes’in son yıllardaki geleneksel motoru haline gelen 4.0L Twin Turbo biraz daha güçlendirilmiş.

Yeni Brabus 600 Mercede-AMG 63 S MotorBazı yazılım ve motor parçası büyütme yoluyla stok 510 ps motoru 600 ps‘e çıkartmışlar. Tork değeri ise 700’den 800 nm ‘ye yükseltilmiş.

İşin aslı araca 90 ps birden güç artırımı yapmak hız rakamlarında öyle acayip farklar vermemiş. Standart GLC 63 S’in 3.8 saniye kalkışına karşı, Brabus 600, 3.6 saniyede kalkıyor. Arada 0.2 saniyelik bir fark bulunuyor.

En güçlü GLC 63 S artık Brabus’ta ve 600 olarak! Her iki Alman şirkette işin de en iyi ve müşterilere bazen tatması zor zevkler yaşatabiliyorlar. Peki siz GLC’nin en güçlü versiyonunu Brabus 600 haline çevirmek ister miydiniz?Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum