Yatırım yapmaya başla!

26 Yıllık Aradan Sonra Brabham 1.3 Milyon Dolarlık İlk Modeli BT62 ile Sahne Alıyor!

70'li yılların Formula 1 takımı ve araç üreticisi Brabham Auto, 26 yıllık bekleyişin ardından BT62 ile yeniden sahne alıyor.
26 Yıllık Aradan Sonra Brabham 1.3 Milyon Dolarlık İlk Modeli BT62 ile Sahne Alıyor!

Brabham ismini Formula 1 merakınız varsa mutlaka duymuşsunuzdur. İki Avustralyalı kişi tarafından 1960 yılında kurulan İngiliz şirket, sahibi Jack Brabham sayesinde birçok kere şampiyonluk hissini tatmış. 1970’e kadar olan dilimde şirket 500 birim araba yapmayı başarmış. Yarış arabası imalatında kısa sürede söz sahibi olan Brabham, 1992 yılına kadar faaliyetlerini sürdürebilmiş ve firma yaşamına o yıllarda son verilmiş.

Aradan geçen 26 yılın ardından Jack Brabham’ın oğlu David Brabham şirketi yeniden canlandırma kararı almış. İki ay önce hipercarın kamuflajlı prototipinden sizlere bilgiler sunmuştuk. Şimdi Goodwood Festivali çıkışından sonra BT62’nin hangi özelliklere sahip olacağına ve üretim tipine bakalım.

BT62’ye uygulanan yapı bence hiper otomobil kavramına oldukça uygun olmuş.

Yeni Brabham BT62 Ön GörünümKoyu yeşil rengiyle gerçek yapısını gösteren Brabham BT62’nin ne kadar hafif bir yapıda olduğunu ön kısım parçalarından anlamak mümkün.

Brabham’ın hiper otomobili tamamen hıza odaklı üretilecek.

Yeni Brabham BT62 Dış YapısıO yüzden hafif kaputu ve sarı şeritlerle kombin edilen siyah karbon tamponunu görmekteyiz. Araç kendisinin ne kadar tehlikeli olduğunu bu kısımdan zaten söylüyor!

Atlamamız gereken ve BT62’nin en iyi özelliği olan ağırlık dağılımından bahsedelim!

Yeni Brabham BT62 AğırlığıGeçmişinin F1’e bağlı olması David Brabham’ın yapmak istediğini daha akılcı gerçekleştirmesini sağlamış. 972 kilogramlık ağırlığı ile BT62, son yılların en hafifi olarak sunulan spor arabaları bile alt etmeyi başarıyor.

Süper hafiflikteki hiper aracın profilinde de yapısını belli edecek başarılı işler çıkartılmış.

Yeni Brabham BT62 ProfilGayet kompakt bir duruş sergilediğini söyledikten sonra, yan etek kısımlarında yapılan karbon çalışmalarında, rüzgara karşı verilecek savaşın resmi gösterilmiş.

Brabham BT62’nin arka kısmında Huracan hareketleri olduğunu sezinliyoruz.

Yeni Brabham BT62 Arka GörünümHer şeyden önce konuşmamız gereken kısmı devasa karbon rüzgarlığı. Yaklaşık olarak 20 cm araçtan ayrılan spoiler, downforcede diğer aksamlarla beraber 1.200 kg‘lik bastırma kuvveti oluşturuyor. Bu kadar hafif bir aracı zapt etmek ancak böyle bir çalışmayla sağlanabilirdi.

BT62’nin bu hafifliğinin üzerine bir de 5.4L bir motor düşünülmüş.

Yeni Brabham BT62 İç Mekan ve MotoruToplamda 700 beygir güç ve 666 nm torka sahip V8 ünite, tahmini olarak BT62’yi 2.7 saniyede hızlandırabilecek. Tahmini diyoruz çünkü teknik verileri hakkında bir şey açıklanmadı.

Brabham’ın 26 yıl aradan sonra araç üretmesi bir olay, BT62’nin inanılmaz hafif oluşu ayrı bir olay! Asıl bombası ise 70 adetle sınırlandırılacak hiper aracın 1.3 Milyon dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması.

Eğer ki dünyadaki 70 kişiden biri olmak istiyorsanız yaklaşık 3 Lamborghini parasını vermek zorundasınız. BT62 ve Brabham şirketinin yeninden hayata geçmesine dair yorumlarınız neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum