Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bose’nin Gelişmiş Süspansiyon Sistemi “ClearMotion” Hayata Geçiriliyor!

Bose'nin her türlü bozuk ve kasisli yolları analiz edebilen ClearMotion süspansiyon sistemi için start verildi!
Bose’nin Gelişmiş Süspansiyon Sistemi “ClearMotion” Hayata Geçiriliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Araçlarımızın en can alıcı noktası olan süspansiyon sistemi, çeşitli yol koşullarına göre şekillendirilmektedir. Geçmişten bugünümüze kadar sürekli gelişim halinde tutulan süspansiyon sisteminin en iyisi Bose’den geliyor. Bose ses uzmanlarının sunduğu devrim tadındaki “Project Sound” süspansiyon aslında hiç bir zaman hayata geçirilmemişti. Bahsettiğimiz alt yapı teknolojisinin amacı, yolculuk sıradında oluşabilecek her türlü kötü koşulunu absorbe etmekti.

Kullandıkları farklı bir teknikle araçlarımızın çoğunda kullanılan MacPherson‘nu mıknatıs, motor ve bazı kontrol cihazları ile modifiye etmişlerdi. Bose’nin proaktif süspansiyonuna yolu okuyabilme özelliği verilmişti. En iyisini otomobillerimize vermek isteyen şirket, dediğimiz gibi gerekli atağı yapamamıştı. Ancak birileri ClearMotion adını verdikleri yeni süspansiyon sistemini keşfetmiş!

Massachusetts Company Bose’nin Süspansiyonu için Yatırım Yaptı

Uzun süre istediğini sunamayan Amerikalı şirketin yol analizi yapabilen ClearMotion‘nın hakları, İngiliz Massachusetts‘e verildi. Aldığımız bilgilere göre şirket, şimdiden 100 milyon dolarlık bir yatırım planlaması içerisinde.

Bose’nin olağan süspansiyonu üzerine yeni mıknatıs, motor ve yol denetleyicisi elektronik sistemler aktarılmış.

GCM Yatırım Banner

ClearMotion için Bridgestone ve Qualcomm’da Çalışacak

ClearMotion için Bridgestone ve Qualcomm'da ÇalışacakLastik konusunda uzman olan Bridgestone, kendi iş alanı ile ilgili bu yeni süspansiyon teknolojisi üzerinde çalışma kararı vermiş. Diğer tarafta Amerikalı telekomünikasyon ve ekipman şirketi  Qualcamm‘da farklı bir sebebten dolayı sisteme dahil olmuş. Massachusetts ile birlikte iki büyük şirketin proje üzerinde çalışma amaçları, ClearMotion’u ileriki yıllarda otonom sürüşe sahip araçlarda kullanmak.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Nokian Lastik Durumlarımızı Kasislerde Kontrol Eden Sistem Geliştirdi!

Böylelikle otomobiller otomatik sürüş asistanı ile yönelendirilirken, Bose’nin geliştirdiği aktif süspansiyon sistemi de en iyi şekilde kendini yola adapte edecek. Buradan çıkaracağımız sonuç; Bose ile hayata geçirilemeyen bu teknolojik sistem, farklı üç şirket tarafından araçların otonom çağına uyarlıyorlar!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.