Yatırım yapmaya başla!

BMW’nin Yeni Çılgın SUV’ları X4 M ve X3 M’in Kalkış Süresi Şaşırtıcı!

BMW'nin SUV dünyasındaki silahları olan X3 ve X4'ün M tipleri gösterildi. Hem de çok fazla güçlerle!
BMW’nin Yeni Çılgın SUV’ları X4 M ve X3 M’in Kalkış Süresi Şaşırtıcı!

Birbirlerini tamamlayan iki çılgın çok güçlü motorlarıyla yerini aldı! SUV’larda oluşturulan güç rakamları artık süper spor otomobillerle aralarında bir fark bırakmıyor. BMW zaten performan konusunda rakiplerinden bir adım önünde ve neler yaptığını ezbere konuşabiliriz. Sportif Coupe SUV akımını X6 ile başlatmasından beri, Mercedes dahil şirketler anında o yönde araç geliştirmeye başlamıştır. Kendi içerisinde de X3 ve X4 bunu bir alt dilimde yürütmekte.

2003 yılında piyasaya çıkan X3′e karşı 2014 yılında bantlara alınan X4 daha yeni bir model. Ancak ortak yanları görünümleriyle beraber şimdi gösterilen M Performance versiyonları sayesinde daha da bütünleşti. Eskiden yüksek hacimli atmosferik beslemeli süper spor otomobillerde gördüğümüz hız rakamlarına bu ikili rahatça ulaşabiliyor. X4 M ve X3 M‘in ne kadar süratli olduklarını öğrenmek için yazımıza devam edelim…

Görünümleri bakımından iki SUV’da benzer ancak belirli noktalarda ayrılıyorlar.

BMW’nin geniş böbrek ızgara modasını bir süredir modellerde uyguladığını biliyoruz. En son amiral 7 Serisi‘nde de gösterilmişti. Alman marka modellerini ön görünümde direkt olarak ayırt etmek zor olsa da M’lerde bu biraz daha basit olabilir.

X3 M ve X4 M normalden bir kat daha spor duruyor.

Gözlerimizi ızgaralara çevirdiğimizde BMW’nin hazırladığı kompozisyonu anlamak güç değil! Gümüş renkle gelen X3 M’de parlak siyah bir ızgara üzerinde modelin M logosuyla birleştirilmesini görüyoruz. Geniş hava kanallı tampon ikisine de ayrı bir hava katmış. Anlattığımız kısımlar kırmızı X4 M için de aynısı.

Araçların tüm cephesinden performans departmanının logolarını görmek mümkün.

Özellikle arka kısma geçtiğimizde karşılama dört çıkışlı egzozlarla yapılmış. Mutlaka logoların altında yazan “Competition” yazısı dikkatinizi çekmiştir. Bu kısmın tehlikelerini aşağıdaki motor bölümünde anlatacağız.

Motor hacim ve oranlarında da benzer ilişkiler görüyoruz.

Çift turbolu olarak geliştirilen motorlar 3.0L hacme sahip. Kesintisiz size verebilecekleri 479 ps ve 600 nm tork, hazır şekilde bekletiliyor. M5 ve Competition ilişikisindeki benzer durumları görüyoruz. Biraz daha fazla güç almak isterseniz Competition ile 503 ps‘lik bir güç aktarımı oluyor.

Özelliklerini anlattığımız 3.0L’nin sonuçları daha güzel.

X3 M ve X4 M, 6 silindirle gelen yüksek güçlerle 4.0 saniyede kalkış yapabiliyorlar. X6 M’in hazırlanan yeni versiyonunun kalkışı 3.8 saniye olarak tahmin edilse de bu ikili şimdikinden 0.2 sn daha hızlı. İnsanlar kesinlikle sizin neye bindiğinizi hız yapana kadar fark etmeyecekler.

Aktarım kısımları 8 ileri M Steptronic otomatik vitesle gerçekleştirilecek. xDrive çekiş sistemi de olmazsa olmazlar arasında. 4×4’ü farklı modlarla yönetebiliyorsunuz. Yani, güç dağılımının %100’lük kısımlarını ön ve arka olarak paylaştırabiliyorsunuz. Genel anlamda X3 M ve X4 M güçlerini çekinmeden sunabilen SUV 4×4’ler haline getirilmiş. BMW tecrübesinin bir kez daha bir araca aktarılışını gördük!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum