Yatırım yapmaya başla!

“BMW & The North Face”in Olağanüstü Kamp Aracı Konsepti!

BMW ve The North Face, dünyada ilk olan bir teknolojik kumaşla Camper Concept'i CES'e getirdi!
“BMW & The North Face”in Olağanüstü Kamp Aracı Konsepti!

Amerikalı ünlü dış giyim markası The North Face, uzmanlığını bu sefer farklı bir alanda gösterdi. Giyim ekipmanlarında kalite seviyesini elinden hiç bir zaman bırakmayan şirket, BMW ile ortak olarak bir kamp aracı konsepti yaptı. CES Fuarı’na getirdikleri kampçı kabinin de BMW’nin yan kuruluşu Designworks‘ün deneyimli tasarımcıları çalışmış.

Kampçı aracının sarılı olduğu kumaş, bu işin en özel kısmı. Ve The North Face’den geliyor. Görünümünde retro hatlardan da ödünç duruşlar alan şirketler, kompakt aracı küçük ama özel bir alanda konforunuzu en iyi şekliyle düşünmüş!

BMW ve The North Face, mini karavanını ortam farketmeksizin, her yerde kalınabilecek halde tasarlamış.

Kampçı Konsept araç, Futurelight denen The North Face’in bizzat kendi geliştirdiği yeni bir kumaş türüyle çevrili. Bu kumaşın özelliği ise dünyanın en gelişmişi olmasının dışında nefes alabilen ve su geçirmez bir türde olması. Ne olduğu hakkında tam bilgimiz olmasa da içerisinde Nanospinning teknolojisinin kullanıldığı söylendi!

BMW’nin de yan kuruluşunun işin içerisinde olması benzersiz bir şeyin ortaya çıkmasını sağlamış.

Alman markanın Designworks LA Studio yöneticisi Laura Robin, “Bu materyali sergilemek için hem fiziksel hem de dijital dünyaları bir araya getirerek, markanın bütünsel vizyonunun açıkça iletildiğinden emin olarak insanlara gerçek bir uygulama deneyimi yaşattı. Birden fazla sektörde çalışma deneyimimizden yeni ve beklenmedik şekillerde aşırı performans düşünmek, tüketicilere, malzemenin özünde ve anahtar özelliklerinde benzersiz ve daha önce hiç görülmemiş bir iç görü sağlamamıza yardımcı oldu.” dedi.

Futurelight kumaş türünün çıkış hikayesi de ilginç.

Kamp aracının dış cephesini saran özel kumaşın ilham kaynağını 2008 yılında gösterilen BMW GINA Light Visionary. Devrim niteliği taşıyan projede Nanospinning ile ilk kez bir kumaşın zarına hava geçirgenlik özelliği verildiği söylendi.

Teknolojiyi düşündüğümüzde; kumaş hava alabilmek için nano boyutlarda deliklere sahipken, aynı zamanda su geçirmez de olabiliyor. Futurelight’in The North Face ürünlerinde kullanılacak mı merak ediyorsanız, 2019 serilerinde yeni teknolojili dış giyim modellerini deneyebilirsiniz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum