Yatırım yapmaya başla!

Yeni Beijing BJ40L İç Kısımda Mercedes Dış Kısımda Jeep’i Temsil Ediyor!

Çinli Beijing, yeni BJ40L SUV için gelenekleri bozmayarak Mercedes ve Jeep tasarımlarıyla devam ettiğini gördük. Her noktasına şaşıracaksınız!
Yeni Beijing BJ40L İç Kısımda Mercedes Dış Kısımda Jeep’i Temsil Ediyor!

Beijing – Benz’in biraz geçmişine baktığımızda; 1984 yılında BAIC Motor ve Daimler AG arasında araç geliştirmeye yönelik yapılan bir girişimdir. Ortaklığın biraz daha öncesine baktığımızda Jeep ile olan bağlantılarına rastlıyoruz. Firmanın Chrysler ve Daimler ile olan geçmişini neredeyse her modelinde görebiliyoruz. Mesela bir BJ2500’e baktığınızda size Jeep Cherokee olarak gözükebilir! Gördüğümüz Wrangler klonu SUV’un detayları, farklı klass araçların iyi taraflarının toplanmasıyla oluşturulmuş.

Çinli bir firmanın hayalini kurduğunuz otomobillerin kopya işlerine girmesi sinir bozucu olduğu gibi aynı zamanda alternatifte olmuş oluyor.Yeni nesil BJ40L’yi incelerden aynı anda farklı 3 ırkın kombin edilişine rastlayacaksınız.

Kırmızı karoseriyle, Compass yüzüne sahip bir Wrangler görüyoruz.

Tasarımla ilgili bir dertlerinin olmadığı için her şeyden az az alıp koyabiliyorlar. Basit duruş sergilememesinin yanında duruş biçimlerine güzel demeden geçemeyeceğim. Farların ayrıntılarındaki ufak revizyonlar, Jeep tipi ızgarayla birleştirilmiş.

Yan kısma doğru geçişle beraber efsane Wrangler’in göz kırptığına şahit olabilirsiniz. Düz tavan yapısının arkaya doğru gidişinde yine Amerikalı modelle arasında bir fark göremiyoruz. Kapıların, aynaların ve renk geçişlerine kadar birebir.

Amerikan tasarım incelikleri BJ40L’de bozulmadan devam ediyor.

Arka kısma baktığımızda Jeep’in uzun zamandır verdiği retro havanın Beijing’e işletildiği aşikar. Yenilemenin ardından biraz stop farlar biraz da tamponun değişimi göze çarpıyor. Cooper yedek lastiğin jant tasarımı da fena değil.

Mercedes iç dünyasına hoş geldiniz!

Dış yapısında şaşkınlığınız gitmediyse kokpitle beraber ikinci şoku yağabilirsiniz. Yolcu kısmında, arazide sabit tutmaya yarayan parça dışında detayların hepsi Mercedes’e ait. Havalandırma mazgallarından göğüs kısmına verilen şekil ve kaplamalar gerçekten BJ40L’yi zengin gösteriyor.

Multimedya ekran ile vites kolu etrafında da aynı durum devam ediyor.

Bilgi ekranın büyüklüğü yeterli duruyor. Aşağı kısımlarda ekran yönetim butonları ve elektronik el freni düğmesine yer verilmiş.

Direksiyon simidinde bir farklılık yok. Gösterge paneli ise gerçekten digital! Ayrıca orta ekrandan aracın durumu ile ilgili bilgiler de almak mümkün olacak.

Beijing BJ40L’nin motor üniteleri de iddialı.

Güç üretme 2.0L ve 2.3L hacimli motorlar verilmiş. En düşük hacimli benzinli ünite 204 hp – 280 nm tork, en yüksek hacimli ünite ise 250 hp – 350 nm tork üretecek. Çinli SUV’un hafif sayılabilecek gövdesi için yeterli güçler var.

Peki sonuçta ne olmuş! Bence sonuca pek takılmamak gerekiyor. Sonuçta ortaklık kurulan firmanın belli oluşu, Çinli firmaya kullanım hakkı sunuyor. BJ40L’nin sağlamlığı ve ne kadar ömürlü bir araç olabileceğini sorgulamadığınız sürece alınıp binilebilecek bir SUV!

Tasarım konusunda sizlere eksik sunulan bir kısım yok denecek kadar az. Gerçek Wrangler’in kullanım koşullarına göre sürmediğiniz sürece şehir içinde sakin şekilde lüks bir mekanda yolculuk edebilirsiniz. Resmi olarak BJ40L’nin satış ve dağıtımlarının önümüzdeki ay açıklanacağı bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum