Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yeni Başbakan Liz Truss Gelir Gelmez Kolları Sıvadı

Başbakan Liz Truss, basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu ve fırtınadan kurtulabileceklerini duyurdu. İşte detaylar,
Yeni Başbakan Liz Truss Gelir Gelmez Kolları Sıvadı
HABER GİRİŞ

İngiltere’nin yeni başbakanı Liz Truss, bugün kameraların karşısına geçti ve açıklamalarda bulundu. Truss, tüm Avrupa’nın gündeminde olan enerji kriziyle ilgili olarak artan faturalar ve yaşam maliyeti sorunlarıyla başa çıkma sözü verdi.

Gazetecilere verdiği demeçte, “Putin’in neden olduğu enerji kriziyle başa çıkacağım.” dedi.

Truss, enerji faturalarıyla başa çıkmak ve gelecekteki enerji arzını güvence altına almak için harekete geçeceğini duyurdu.

Londra’daki yeni başbakanlık evinin dışında, vergi indirimleri ve iş dünyası liderliğindeki büyümeyi, yatırımı artıracak, ekonomiyi güçlendirecek “cesur bir planı” olduğunu söyledi.

Fırtına’dan kurtulabileceklerine ve ekonomiyi yeniden inşa edebileceklerine emin olduğunu vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Kabinede Kimler Görev Alacak

Yeni Başbakan Truss, Kwasi Kwarteng’i Maliye Bakanı, James Cleverly’yi Dışişleri Bakanı, Suealla Braverman’ı İçişleri bakanı olarak atadı.

100 Milyar Sterlinlik Söylenti

İngiliz halkına destek olmak amacıyla ve yaşam maliyeti krizleriyle mücadele etmek amacıyla 100 milyar Sterlinlik teşvik paketi söylentileri olduğu belirtiliyor. Ekonomistler, böyle bir paketin nasıl finanse edileceğine dair merak içinde.

Truss, seçim kampanyaları esnasında üstüne basa basa “Yeni vergi yok.” demişti.

Ekonomist Dr. Salomon Fiedler, söz konusu paketin devreye sokulmasının o kadar kolay olmayacağını aktardı. Söz konusu paket kapsamında kamu hizmeti veren şirketlerin fiyatları dondurabileceğini, ancak bu durumda hükümetin yeni bir vergi ile bu açığı finanse etmek zorunda kalacağını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.