Yatırım yapmaya başla!

Rus Aurus’un Arsenal Minivan’ında Sona Yaklaşılıyor!

Rusya'nın özel markası Aurus'un Arsenal adlı VAN aracıyla birlikte spor araba için girişimlerde bulunduğunu öğrendik!
Rus Aurus’un Arsenal Minivan’ında Sona Yaklaşılıyor!

Rusya devletinin desteklediği bir marka olan Aurus, Vladimir Putin’in zırhlı makam araçlarını da imal ediyor. Ülke olarak otomotiv içerisinde lüks ve premium alanlara da girdiğinin ispatı olan Aurus, bir süredir Senat aracı tarzında minibüs yapmak istiyordu. Önceki haberlerimizde Amiral sedan, SUV ve VAN araç konusuna da eğimli olduğunu belirtmiştik.

Arsenal hakkında tam bir detay verilmese de dış görünüme dair yorumlar yapabiliyoruz. Modelin zevkle hazırlandığı bir kesin ve Putin’in bu araçla seyahat ettiği söyleniyor. Demek ki en başlarda düşünce birkaç adetle sınırlandırılmış ve sonrası için seri üretim planları yapılmış. Buyurun detaylara geçelim!

Senat’ın izinden gidilen Arsenal’de sedan kardeşinin verdiği izlenimler yoğun hissediliyor.

Aurus Senat Minibüs ModeliSonradan Avrupa satışlarına başlayan Senat‘ın genel hat yapısı itibariyle Rolls Royce’nin model gamına benzetilmişti. En azından biz bu duruma Çinlilerin kopyalaması değil de en iyinin peşinden gitme harekatı olarak yorumlamıştık. Minibüs çalışmasına döndüğümüzde; kaput hizasıyla tampon sonuna kadar uzatılan ızgarının krom duruşu, aracı lüks göstermedeki başlıca parça.

Dik tutulan çubuklar aracın daha asi duruş sergilemesini sağlamış. Dikdörtgen far yapısı mercek ve LED ile detaylı. Senat’ın jantlarıyla süslenen ağır duruşlu jantlar bulunuyor. Kapı çıtaları ve alt kısımlar kroma sahip. Zevkli VAN çalışmasına iki adet sürgülü kapı düşünülmüş. Arsenal’in sağ ve sol cephelerinden iniş binişler kolaylaştırılmış.

Aurus’un modüler platformunun avantajı Arsenali de aynı lokasyonda üretilebilecek olmaları. Ayrıca video da bir de spor araba teaser görüntüsü beliriyor.

Bir süredir Rus Başkanı’na hizmet veren makam aracının motoru ile ilgili bilgilere ulaşamasak da Senat’tan gelecek ünitelere bakmamız yeterli olacaktır. İlk aktarım planlarına gittiğimizde amiral sedan Senat’ta gelen 6.6L’lik V12’nin 848 beygir gücüyle tanıştırılmıştık.

Kaput altında ikinci güç hareketi de 4.4L hacimli V8 bir motoru elektriklendirmekti. Sonuç olarak aynı alt yapının Arsenal’de kullanılması olası gözüküyor. Videodan aldığımız kırmızı arka planla görüntüler ve seslere bakılırsa Aurus bir de spor araba yapmaya girişiyor. Şimdi Rus şirketin iki yönlü çalışmalarının nasıl sonuçlanacağını beklemek zorundayız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum