Yatırım yapmaya başla!

Sadece 210 Kişinin Sahip Olacağı Aston Martin Rapide AMR Sizlerle!

Aston Martin yine özel bir seri ile karşımıza geliyor. 4 kapılı Rapide'ten türetilen AMR'ye 210 özel müşteri sahip olacak.
Sadece 210 Kişinin Sahip Olacağı Aston Martin Rapide AMR Sizlerle!

Aston Martin’in lüks anlayışının vurgulandığı ilk 4 kapılı versiyonu Rapide, biraz daha güçlendirildi. Üretimin DB9 platformuna dayandırılması ile tek kapılıların motor sesleri de aktarılmış oldu. İngiliz marka, Rapide’in olağan motorundan daha fazla beygir gücü elde ederek projelendirdiği AMR’den sadece 210 adet üretilmesine karar verilmiş.

Doğal emişli motorun en çarpıcı seslerine sahip 6.0L, ufak yazılımsal dokunuşlarla biraz daha geliştirilmiş. Rapide AMR‘nin hızlandırılması sadece ünite üzerinden gerçekleştirilmemiş.

Karbon fiber takviyesi Rapide AMR’de fazlasıyla hissediliyor!

2017 yılında gösterilen Vantage AMR Pro‘dan renk ve süslemeler alınmış. Koyu yeşil tonlardaki kaporta boyasına, sarı şeritler uygulanmış.

Tampon kısımda başlatılan karbon çalışmaları, aracın büyük karoser parçalarının çoğunda bulunuyor. Daha hızlı gitmesi ve sağlamlık açısından buna karar verilmiş.

210 adetlik sınırlı özel üretim olduğunu çoğu noktasından anlayabiliyorsunuz.

Karbonla değiştirilen çamurluk hava girişleri, aynı malzemeden yapılan marşpiyelle harika duruyor. AMR dönüşümünde bu sefer sarı renk ön diskler 6’lı, arkalar 4’lü piston olmuş..

Rapide AMR’nin yürüyen aksamlarında da değişime gidilmiş.

Süspansiyon sistemi biraz daha sertleştirilerek, yol tutuş konusunda en iyi olması sağlanmış. Motor gücüne bağlı olarak değişecek hız rakamlarına orantılı karoseri 10 milim aşağıya indirilmiş.

Şanslı 210 kişiye Aston Martin farklı sesler dinletecek.

Özellikle araçların dışarıya verdiği seslere gereğinden fazla önem gösteren Aston Martin, Rapide AMR’nin değişen dört çıkışlı egzoz sistemleriyle kalın tonlarda motor sesleri çıkartacak.

Hafif alaşımlı, stili güzel jantlar da 21 inç boyutunda. Çamurluklar gerçekten de tam olarak dolmuş!

İngiliz marka iç mekanda da ayrıcalıklara yer vermiş.

Kokpitin değiştirilmeyen yapısına karşı, yine koyu karbon parçaların hakimiyetini görmekteyiz. Spor Alcantra koltuklar, AMR’ye özel Lime ve Galena Silver renk tonlarıyla gelecek.

Rapide, AMR olduktan sonra +28 beygir güç eklenmiş.

6.0L V12’nin standartlarda ürettiği 560 ps, 588 ps’e çıkarılmış. Rapide S bu ünite ile 4.4 saniyede kalkarken, karbon yapılı AMR, 0.2 saniye avantajla 4.2‘de kalkış yapıyor. Maksimum hızlarda ise sadece +3 km artışla 330 km/h olarak kaydedilmiş.

Aston Martin, Rapide AMR’nin satın alımları gerçekleşmeden önce kişiselleştirmeye izin verecek. Dış boya renginden, iç kısımda koltuk ve bazı malzemeler istediğiniz tonlarda olabilecek. Siz olsanız koyu yeşil tonların üzerine yapılan sarı detaylı Rapide AMR’de değişiklik yapar mıydınız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum