Yatırım yapmaya başla!

Yeni Aspark Owl 1.9 Saniye Kalkış Görüntüleriyle Tesla Roadster’e Meydan Okuyor!

Japon bir ekip tarafından hazırlanan ve elektrikli araçların en hızlısı olarak lanse edilen Aspark Owl, gerçekten bir video ile bunu kanıtladı! İşte Aspark Owl'un kalkış görüntüleri!
Yeni Aspark Owl 1.9 Saniye Kalkış Görüntüleriyle Tesla Roadster’e Meydan Okuyor!

Konu elektrik olunca yarışılacak markalar arasında Tesla‘nın olduğunu biliyoruz. Yüzlerce beygiri elektrikli motorlarıyla üreten Amerikalı şirket, spor otomobili Roadster’i 1.9 saniyede 100 km hıza kaldırmayı başarmıştı. Geliştirilmesine halen devam edilen Roadster için en hızlı saldırış hafif yapılı XING Mobility’nin Miss R‘ı ile gelmişti. XING kalkış sürelerini tuttursa da “parasal kısımlarda” + 800 bin dolar Reoadster’dan fazla ücrete sahip. Miss R modelinin en az 1 milyon dolar olması gibi!

Konumuz olan spor otomobilin gelişimi 2014 yılında başlatan ve hedeflerini büyük tutan Aspark Owl firması tarafından ortay koyulmuştur. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılmıştı ve hız konusunu yapısıyla zaten hissettirmişti. Owl’un da iddiası 2 saniye altında 100 kilometre hıza çıkabileceğidi! Aşağıdaki videodan yapılan kalkış denemesini izleyebilirsiniz.

Prototip bir modelde kalkış testleri oldukça başarılı.

Hiper spor otomobil sınıfına alabileceğimiz Aspark Owl’un görünümü tehditkar duruş sergiliyor.

Siyah zemine konumlandırılan farları uç kısma kadar uzatılmış.

Fazla hava girişine ihtiyaç duymayacağı için tampon alt kısımlarında ince ve uzunlamasına açıklıklar verilmiş.

Dar ve yukarı açılan kapılarıyla aerodinamik yapısı tamamlanan gövde girintileriyle birçok rakibine gönderme yapıyor.

Haliyle saf güçlerin sergileneceği Aspark Owl’a, gövdesinden taşan ve asfaltta kalmasını sağlayacak kanat takılmış.

Jant seçeneği olarak önlerde 19″ arkalarda 20″ büyüklüğünde lastik grubu uygun görülmüş.

Aspark Owl’un çıplak yapısıyla gerçekleştirilen ilk testine de buradan bakabilirsiniz.

1.921 sn süre kolay ulaşabilecek bir şey değil. Bir çift 40 kW‘lık motordan Aspark, 429 hp güç ve 563 nm tork sağlayabiliyor. Bu kadar hızlı olmasının asıl nedeni Japon kanı taşıyan bu spor aracın ağırlığı. Tüm gövde yapısının karbon fiberden oluşturulması hızlanmasındaki en büyük etkendir.

Benim şöyle bir iddiam vardı! Bir süre sonra araçların kalkış hızları artık 0-100 aralığında değil, 0-200 km/h aralığına alınacağını umuyorum. Zaten şimdiden telafuz ettiğimiz rakamlar 5’li veya 2’li sayılardan düşerek bir küsürlü duruma geldi bile. Bundan sonra Japon Aspark Owl‘un seri üretim hallerinde neler yapabileceğine bakacağız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum