Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Renault’un Yeni SUV Modeli Arkana’ya Yapılan Uçuk Tasarımlar!

Renault'un daha çok yeni coupe SUV'u Arkana, belki de hiç bir zaman olmayacak tasarımlarla yeniden çizilmiş!!!
Renault’un Yeni SUV Modeli Arkana’ya Yapılan Uçuk Tasarımlar!
HABER GİRİŞ

Renault’un Moskova Otomobil Fuarı’nda ilk olarak tanıtımını yaptığı Arkana SUV, şimdi çok daha farklı şekillere getirildi. BMW’nin X4 ve X6 gibi sportif SUV’larına karşı en ucuz alternatif araç olarak gösterilen Arkana, coupe yapının en yeni 4×4 örneği oldu. Auto-Moto‘nun yayınladığı görsellerde Arkana akla hayale gelmeyecek şekillere getirilmiş.

Aynı yeni jenerasyonla gelen Megane RS‘in aynı Renault Sport paketleriyle Arkana’ya uygulanışı, en çok hoşumuza gideni oldu. Devamında, üstü açık tipinden tutun da off road düzeğinin verildiği Arkana kamyonete dahi rastlayacaksınız. Şimdi hep beraber yeni Fransız coupe SUV‘un aldığı yeni tiplerine bakalım.

İlk olarak en sıra dışı olanla başlayalım.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu gibi çalışamalar yapılacaksa gözlerimiz çoğunluklu X-Tomi‘yi arar. Arkana, koyu turuncu renge boyanmış. Normal pick-upların arazi tiplerine bürünen SUV, tavanından arka kasa kısmına kadar uzanan koruma demirlerine sahip.

Tavanına uzun Led aydınlatmalar takılmış. Aşağı kısımlarda demir bir tampon, çeki demiriyle tamamlanarak yine yanlara küçük Led aydınlatmalar koyulmuş. Yalnız jantları amacına göre çok havalı olmuş!

Hazır Coupe SUV denilmişken Arkana’yı biraz daha spor yapalım denilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Kırmızı lansman renginden sonra çok yakışan bir rengi de görmüş olduk. Mavi Arkana bu sefer 3 kapılı olarak tasarlanmış. Onun dışında jant stili de iddialı duruyor.

GCM Yatırım Banner
Günümüzde pek kalmasa da Arkana’nın da baz versiyonu şekillendirilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Eskiden modeller resimdeki gibi boyasız tampon ve dikiz aynısı gibi ayrıntılardan yüksek donanımlı mı yoksa düşük donanımlı mı olduğu ayırt edilirdi.

Kirli beyaz gövdesine siyah tampon ve sac jantlar yapılmış yalnız hiç yakışmamış. X-Tomi’nin de hayalleri süsleyen arabalara yaptığı düşük profilli versiyonları da beğenmemiştik!

Bordo gövde rengiyle tasarlanan Arkana sanırız en üst versiyon olacak şekilde düşünülmüş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bu düşünmemizdeki sebeb, renginin SUV’u bir anda daha ağır bir havaya sokmuş olması. Bordo rengi aslında hangi arabaya uygulansa, sanırız böyle durur. Muhtemelen Bentley ve Rolls Royce bu renkte bizi etkilemiş olabilir!

Tarza uygun olarak bolca krom detay kullanılmış. Dikiz aynalar gümüş renkte ve karoserine çok yakışan jantları çekici duruyor.

Temiz hava sahasına dikkat çekilmek istemiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yeşil Arkana tamamı elektrikli bir araca dönüştürülmüş. Elektrik ünitesi yanında hayal edilen Arkana’nın şarj dolum fişi Renault logosu altına koyulmuş.

Gösterdiğimiz tasarımlar içerisinden en havalısı bizce RS versiyon!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==RS SUV gerçekten hayata geçirilse inanılmaz bir şey olacak…Karartılmış ızgaradaki RS logosu, kışkırtıcı olması için yeterli. Renault Sport logosu şeklindeki sis farları unutulmamış. Koyu altın sarısı renk, Renault’ta gücü ve hızı temsil ediyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
X – Tomi’nin RR Cullinan için Hazırladığı Farklı Kasa Tipleri!

Tasarımların genel olarak güzel ve başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bordo renkte olduğundan daha lüks gösterilmesine karşı, kamyonet tipiyle de tam tersi olmuş. Sizce Arkana’ya yapılan yeni kasa tipleri nasıl olmuş?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın