Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ares’in Yeni Yıldızı 1963 Chevrolet Corvette C2 Stingray!

Corvette'in ilk Stingray C2'sini ele alan Ares Dizayn, büyüleyici işler çıkarmış. Aynı şekilde bu arabayı almak isteyenlere de güzel bir fiyat etiketiyle!
Ares’in Yeni Yıldızı 1963 Chevrolet Corvette C2 Stingray!
Son Güncelleme: 
Yorum

Ares Dizayn‘ı bugünlerde sıkça duymaya başladık. Konuğumuz olan Corvette modelinin efsane olması yanında klasik severlerin görünce aşık eden bir otomobil. Marka, güç konusunda göz dolduran Zoro ZR1‘i ile 2017 yılına damga vurmuştu. Yinede diyorum ki Corvette’in bu ilk nesil C2’si tartışılmayacak kadar özel. Dış yapısında birçok işleme tabi tutulmuş.

Ares insanları eski yıllardaki hissiyatı en yüksek seviyesi için C2’ye kendinden çok şey katmış. Uğraşılmış ve yapı  maddeleri tekrar ele alınmış. Hal böyle olunca ister istemez fiyatına da yansıyacak. Ares geçtiğimiz günlerde Dany Bahar’ın yine bir efsane olan De Tomaso Pantera’yı tekrar hayata geçirmesini çoşkuyla izlemiştik.

Yapısından bile ne kadar özel olduğunu görebiliyor musunuz?

Ares In Yeni Yildizi 1963 Chevrolet Corvette C2 Stingray Dis Yapisi

Ares ekiplerinin işini ne kadar tutukulu yapmış naklen görebiliyoruz. Fiber glassla ele alınan C2’nin revizesine pürüzsüz dış yüzeyi ile başlanmış. Pop-up farlarına günümüz angel eye tipi Led duruş verilmiş.

Chevrolet Corvette Stingray’ı için taklit edilecek bir stille ele almış.

Ares In Yeni Yildizi 1963 Chevrolet Corvette C2 Stingray Profil

Bir ürün taklit ediliyorsa orada mükemmel giden bir şey vardır! Krom detayların bolca kullanıldığı C2’de özellikle odak noktası jantlar oluyor.

Önlerin 19″ arkaların 20″ kullanıldığı çok kollu parlak jantları gövde renginin üzerinde pahalı duruş sergiliyor. Ayrıca Viper Hammerhead diferansiyel kilidi eklenmiş.

Corvette C2’nin yine kendine hayran bırakan bir arka tasarımı var!

Ares In Yeni Yildizi 1963 Chevrolet Corvette Arka Gorunum

Geniş ve köşelerden taşan çamurluklarıyla C2’yi kim alacaksa oldukça şanslı bir kişi. Ares yine logo çalışamalarıyla devam etmiş. Restore de yine kromla birlikte ses efektleriyle dolu çift çıkış egzoz görüyoruz.

İç kısım görselleri biraz kısıtlı verilmiş.

Ares In Yeni Yildizi 1963 Chevrolet Corvette C2 Stingray Ic Mekan

Tek görebildiğimiz C2 haddiden fazla zengin gösteren döşeme ve rengini görüyoruz. Elektronik anlamda müzik doygunluğunu yaşatacak 500 watt ses sistemi ve bazı eğlence paketleri eklenmiş.

Geldik 60’ların asfalt yıldızının motoruna. Bu kısma dikkat!

Ares In Yeni Yildizi 1963 Chevrolet Corvette C2 Stingray Motoru

Dünyanın en pahalı Chevrolet modellerinden olan Corvette C2’ye 6. jenerasyon C6’nın, C7’ye de aktarılan 6.2L motoru düşünülmüş. V8 motor yaklaşık olarak 520 beygir güç sağlıyor.

Forget tipi motor biraz yazılım ve güç öğeleriyle 420 hp’den yükseltilmiş. Sanırım 4 saniye civarlarında 100 km/h çıkabilir.

Ares’in bu noktaya kadar anlattığımız çalışmalarının tabi ki bir bedeli var.

Ares In Yeni Yildizi 1963 Chevrolet Corvette C2 Stingray Fiyati

Ares C2 Stingray projesi için 400 bin dolara yakın fiyat istemesi bekleniyor. Artık fazlamı eksik mi bu kısımda yorum yapamıyoruz.

Tek bildiğimiz Ares harika bir işe daha imza attığı ve C2 Stingray’ı olağandan daha efektif hale getirdiği. Bazen fiyat böyle ikinci plan kalabiliyor!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu