Yatırım yapmaya başla!

Yeni Apple Watch Modeli Satış Rekoru Kırabilir!

Mayıs ayında, Apple Watch saatleri yoğun ilgiyle karşılaşmışlardı. Apple’ı en büyük giyilebilir cihaz satıcısı haline getiren bu saatlerin 2018’den itibaren satış patlaması yaşayacağı belirtiliyor!
Yeni Apple Watch Modeli Satış Rekoru Kırabilir!

Giyilebilir teknoloji her geçen gün daha da popüler hale geliyorlar. Akıllı saatler, bileklikler, kolyeler ve AR gözlükler Türkiye’de yeni yeni kendilerine yer buluyor olsalar da dünya çapında fazlasıyla talep görüyorlar. Özellikle de teknoloji devleri tarafından üretilen birçok model tabiri caizse peynir ekmek gibi satılıyor.

Teknoloji dünyasının en popüler markalarından olan Apple’ın akıllı saatleri 2017 yılında yoğun talep gördüler. Bu yıl adeta rekorları alt üst eden Apple Watch modelleri, 2018 yılına da fazlasıyla iddialı bir giriş yapmayı hedefliyorlar. Uzmanlara göre yeni piyasaya sürülecek olan Apple Watch modelleri, tüm zamanların satış rekorlarını kırabilirler!

2017 Yılında Kaç Adet Apple Watch Satıldı?

2017 Yılında Kaç Adet Apple Watch Satıldı?Apple Watch modelleri 2016 yılının en çok satan akıllı saatleri arasında ilk sırada yer alıyordu. En yakın rakiplerine fark atan bu modeller, 2017 yılında ise farkı fazlasıyla açmayı başardılar. Sene başında 6 milyon ünite satışından 2.6 milyar dolarlık kazanç sağlayan Apple, ilk çeyrek için akıllı saat piyasasının neredeyse %80’ini ele geçirmişti.

Özellikle de Series 1 modelleri gerek düşük fiyat etiketi erekse kullanıcı odaklı tasarımlarıyla şaşkınlık yaratan bir satış rakamına ulaştılar. Apple Watch saatleri geçtiğimiz yıl sadece 11.9 milyon satarak, piyasa payının %49’una sahip olabilmişti.

Yeni Modellerin 2018 Yılında En Az 20 Milyon Satması Bekleniyor!

Yeni Modellerin 2018 Yılında En Az 20 Milyon Satması Bekleniyor!2017 yılının sonunda yaklaşık 15 milyon civarında satması beklenen Apple Watch modelleri, uzmanlara göre 2018 yılında rekor bir satışla karşımıza gelecekler. Tedarik halkasına yakın kaynaklara göre, halihazırda akıllı saat dünyasının lideri olan Apple, 2018 yılının sonunda en az 20 milyon adet Watch modelinden satmış olacak.

Apple Watch Modellerinin Popüler Olmalarının Nedeni

Apple Watch Modellerinin Popüler Olmalarının NedeniYılın ikinci çeyrek verilerine göre akıllı telefon dünyasının da lider ismi olan Apple’ın iPhone 7 modeli 16.9 milyon, iPhone 7 Plus versiyonu ise 15.1 milyon adet satmıştı. Marka olmasının yanı sıra işletim sistemleri ve sahip olduğu donanımla da fark yaratan Apple’ın böylesine popüler olması kaçınılmaz gibi görünüyor. Peki, Apple Watch’un 2018 versiyonunda neden satış patlaması bekleniyor?

Apple Watch’un yeni versiyonunun LTE destekli olarak satışa sunulması bekleniyor. Bu özelliğin yeni Apple Watch modelini, bir öncekine göre daha hızlı hale getirmesinin ve sahip olduğu uygulamaların ise güncel olmasının modellerin satışında büyük bir rol oynayacağı tahmin ediliyor. Peki, sizce Apple kendi rekorunu egale edebilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum