Yatırım yapmaya başla!

Alfa Romeo 4C Pogea Racing’in Akıl Almaz Motoru ve Gücüyle Gösterildi!

Alfa Romeo'nun atılgan ve karizmatik spor aracı 4C, Pogea Racing ile tüm İtalyan spor araba üreticilerine kafa tutabilir kıvama getirilmiş.
Alfa Romeo 4C Pogea Racing’in Akıl Almaz Motoru ve Gücüyle Gösterildi!

Otomobillerle ilgili haberlerde yeni modellerin gösterimi ve sonrasında ardından gelecek özellikleri merak edilir. Bazen bu gündelik yaşantımızda bindiğimiz bir otomobil de olabilir, hiç bir zaman bizim olamayacak bir arabada! Söylediklerimizden daha çılgını da racing işleriyle uğraşan şirketlerin yaptıkları. Konumuz tam olarak bunu kapsıyor.

İtalyan işleriyle haşır neşir olan Pogea Racing, usta olduğu bir konu üzerine büyük tezini yayınladı. Alfa, eskiden olan bazı efsane olmuş isimlerini tazemele durumlarını konuşurken, 2013 yılında “c” adımını başına 4 rakamını getirerek coupe & spider gövde yapısında 4C’yi tanıtmıştı. Ayrıca bu otomobil Kuzey Amerika pazarına yeniden girmenin anahtarı olmuştu.

Spor arabalarda “İtalyanlar neler yapar”ın bir resmine daha bakıyoruz.

Alfa Romeo Pogea Racing Modifiye

4C’nin mat gri boyası hesap edemediğimiz yanlarının olduğunu söylüyor. Pogea, aerodinamik geliştirmelerle 4C’de “kafa tutma çapını genişletmiş” diyebiliriz.

Farklı yapı oluşumu tamponda başlatılmış.

Alfa Romeo Pogea Racing Tampon
En az bir Ferrari ve Lamborghini modellerinin verdiği kararlı duruşları sergileyebiliyor. Far yapısı son yenilemeyle gelen Porsche tarzı Ledlerle süslenmiş, siyah tabanlı aydınlatma grubu bulunuyor.

Tampon farklı kalıplarda keskin hatlara sahip. Ekstra hava girişleriyle detaylandırılmış.

Aracın karoseri biraz daha aşağıya alınmış.

Alfa Romeo Pogea Racing Profil

Gelen yeni süspansiyonlarla milimetrik düşüşleri haricinde alt kısım parçaları sportifleştirilmiş.

Hareketli aracımıza önde 18 arkada 19 inç olan hafif jant grubu verilmiş.

4C, standartalarının çok üzerinde güçler sunuyor.

Alfa Romeo Pogea Racing Motor

4C’nin Pogea öncesindeki teknik verilerini hatırlayalım. Duyunca Alfa Romeo’nun olduğunu bildiğimiz 1.75L motor 237 beygir güçle çıkışı yapılıyor. Racing şirketi, farklı motor yoluna giderek 1.95L üzerinde çalışmış. Yeni üst hacimli ünitenin üzerinde, parçaların artan aşırı beslemeye karşı silindir, piston, emme supapları ve krank milini daha dayanıklı olanlarıyla değiştirmiş.

Sonuç mu? 240 hp çıtayı yukarıya alarak 477 beygir güç ve 535 nm tork ortaya koyulmuş. Yapısını oluşturan çoğu parçanın hafif malzemelerle imal edilmesi 4C Pogea’nın 3.6 saniye kalkış ve 308 km/h hıza erişmesiyle sonuçlanıyor. Gerçekten Pogea özel bir yapı gösterdi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum