Yatırım yapmaya başla!

Kayakçı Jon Olsson “Çift Karakterli” Yeni ABT Audi RS6’sını Tanıttı!

Audi'nin tehlikeli wagonu RS6, yine bir Jon Olsson siparişiyle karşı karşıya. İşin içinde bu sefer ABT var ve durum gerçekten tehlikeli gözüküyor...
Kayakçı Jon Olsson “Çift Karakterli” Yeni ABT Audi RS6’sını Tanıttı!

Eskilerin durdurulamaz kayakçılarından Jon Olsson için ileri derecede otomobil tutkunu dersek sanırım yanlış olmaz. Kayak sporunun verdiği alışkanlıkla araba seçimleri de modellerin en hızlısı oluyor. Standartların tarzını karşılamadığını ve sadece kendi kafasında oluşturduğu şekilleri ısmarlatan Olsson, bu sefer çıtayı ABT ile yükseltti.

Bundan önce, dünyanın en beygirli wagon arabası RS6‘sı çalınmış ve bulunduğunda tüm gövdesi yanmıştı. Duruma oldukça üzülen Jon Olsson daha iyisi için Almanya’nın en iyi modifiye merkezlerinden birinin kapısını çalmış. Peki eski RS6’nın kürkleyen TFSI’yı 1000 beygirden fazlayken sizce yeni Project Pheonix RS6‘sı daha mı fazladır?

İnsan birden bakınca bu kadar da olmaması gerektiğini düşünüyor.

Hayretle baktığım olaylardan birisi de; normal halinde de baş döndüren bu wagonu nasıl oluyor da abartılı ama bakınca daha fazla beğeneceğimiz hale getiriyorlar!

ABT aracı ikiye bölmüş ve yarısı siyah yarısı beyaz olarak tasarlamış. Olsson’a da zaten böyle bir şey giderdi! Hızın yetkili adresi RS6’nın farklı kamuflaj gövde renginden kırmızı şeritler inilmiş.

Olay o kadar özel ki ABT, RS6’ya yeni ismi dışında özel paketler geliştirmiş.

Profil yapısında bundan daha iyi bir duruş sergileyecek bir taşıt bilmiyorum. Alman tuningçinin dokunuş etkileri jantlarda kendini gösteriyor.

5 kollu 20″ tekerlekler önde beyaz parça desenli yapılırken, arkada kırmızıya yer verilmiş. Tam olarak bilmiyorum ancak kapıdaki “N.01” ABT’nin RS6 paketli ilk aracına temsilen yapılmış olabilir.

İşin içinde ABT olur da güç üretmek olmaz mı!

Audi’nin TFSI 4.0L ünitesi standart beygirlerde 605 rakamını gösteriyor. Ekstra yazılım ve motor ünite parçalarının ufak değişimleriyle güç 705‘e yükseltilmiş. Tork ise 880 nm! Kayak kralı Jon Olsson’un eski Audi wagonunu saymazsak, şu anda dünyanın en seri RS6’sına bakıyor olabiliriz.

Son zamanlarda beğendiğimiz en iyi custom araç çalışması diyebilirim. Audi’nin A6 Avant’lardan sonra wide body ile ele aldığı RS6, yine bir değişim projesinde yine herşeyiyle güzel duruyor. Tebrikler Jon!!!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum