Yatırım yapmaya başla!

Toyota, RAV4’ün Küçük Kardeşi “Raize”yi Üretime Alıyor!

Toyota, en yeni kompakt SUV aracı Raize'nin ön gösterimini yaptı. Oldukça modern çizgilere sahip 4x4, Daihatsu ile geliştirildi!
Toyota, RAV4’ün Küçük Kardeşi “Raize”yi Üretime Alıyor!

2020 Toyota Raize, tanıtımı öncesinde yayınlanan görselleriyle gözüktü. Japon markanın kompakt yapıdaki aracı için tasarım itibariyle RAV4’ün ön yüzü alınarak, sevilebilecek bir şey ortaya çıkarmış. Orta boy SUV’ların çıkış markası olarak Toyota, Koreli grupların crossover baskısına karşı ürün gamını çoğaltmak istiyor olabilir.

Güzel bir ürün olarak karşımıza çıkan Raize, Daihatsu’nun Tokyo Fuarı’nda gösterdiği Rocky‘nin alt yapısını kullanıyor. İç panellerle birlikte, gövde panelleri ve motor gibi aksamlarında verildiği söylendi. Gelin Toyota’nın yeni kompakt aracının ilk incelemesini yapalım!

Raize’nin RAV4’e benzemesi için baya bir şey yapılmış.

2020 Toyota RaizeTasarımcılar benzetmenin en iyi tarafı olarak trapez ızgarayı yerleştirmekle başlamış. Panjurun açıları ve genişliği ile RAV4’ün yansıması görülebiliyor. Bunun yanında Raize’nin marka logosu ve üzerindeki çizgiler de abisine benziyor.

Far kısmında RAV4’teki gibi keskin bitişler yerine Raize aydınlatmalarının biraz daha oval yapıldığını görüyoruz. Ve içeriğinde dik konumlu LED aydınlatmalar kullanılmış.

Raize de Toyota’nın en yeni sert hatlarını almış.

2020 Toyota Raize TasarımıKöşe kısımları kalın tutulan tampon RAV4 izinden gidiyor ve yuvarlak sis farları takılmış. 4 metre boyundaki Raize’nin 17 inç lastikleri de Rocky’den gelmiş. Toyota’nın maliyetlerini azalmak için DNGA (Daihatsu Yeni Küresel Mimari) da Raize’yi geliştirdi. Gelişmekte olan ülkelere gidecek kompakt SUV, bu haliyle çok satanlar listesine gireceğini düşünüyoruz.

Model çok yeni olmasına rağmen TRD ve Modellista kitleri şimdiden hazırlanmış.

2020 Toyota Raize Aksesuar TRD KitJapon markanın her bir modeline sunduğu TRD kitler için Raize de yararlanacak. Dış modifiye kitleri ve aracın kokpitinde belirli fark oluşturacak ibareler olacak. Raize, C-HR’ın altında konumlu olacağından uzunluğu 3.995 mm, genişliği 1.620 mm, yüksekliği 1.695 mm ve dingil aralığı 2.525 mm olarak verildi.

Kokpitine baktığımızda bir Toyota’nın içerisine girdiğini anlayabiliyorsunuz.

2020 Toyota Raize KokpitiRaize’nin iç kısmına baktığımızda Rocky yine sahneye çıkıyor. Orta konsola yerleştirilen bir 8 inç ekran, üç kollu fonksiyonel direksiyon, parlak altıgen tasarımlı çerçeveler ve dijital bir gösterge paneline rastlıyoruz. Bizce Raize’nin vermek istediği tam olarak anlaşılabiliyor.

Toyota’nın Raize’ni ne kadar minik olsa da güvenlik konusunda kendinden büyük özellikler taşıyor. Çarpışma uyarısı, şerit kalkış uyarısı, kör nokta monitörü ve trafik işareti tanıma teknolojisi dahil olmak üzere çeşitli sürücü asistan sistemleriyle donatılmış.

Standartların yanında opsiyon listesinde adaptif cruise kontrol, şeritte tutma yardımcısı, arka çapraz trafik uyarıcısı ve surround görüş kamerası ile de alınabilecek.

Güç merkezine gelecek olursak; Raize’ne 1.0L hacimli turbo destekli 98 ps ve 140 nm tork üreten 12V bir benzinli yerleştirilmiş. Aktarım kısmında 6 ileri manuel ve seri geçişler sağlayan CVT ile de yapılabileceği aktarıldı.

Merak edilen kısımlardan birisi de Raize seçeneklerinde 4×4 olacak mı? Bazı kaynaklar AWD sisteminin verileceğini söylese de en net bilgiyi gelecek hafta tanıtımınında öğrenebileceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum