Yatırım yapmaya başla!

Rüzgarlara Meydan Okuyan Üstsüz: “Mercedes AMG GT-R Roadster”

Mercedes-AMG, coupe versiyondan sonra GT R'ın şapkasını çıkartarak, Roadster'ı ortaya çıkardı!
Rüzgarlara Meydan Okuyan Üstsüz: “Mercedes AMG GT-R Roadster”

Mercedes’in 2014 yılında şekillenen AMG GT kavramı farklı varyasyonlarla insanların hizmetine verilmişti. Paris Otomobil Fuarı, en yeni Alman sporcunun gösterim yeri olmuştu. Formula tadında geliştirilen spor aracın 2017 yılında yarı profesyonel sürücüleri hedef alan GT R‘ı çıkartılmıştı. İsminin sonundaki “R” takısından da anlaşılacağı üzere bu bir hız makinesiydi.

GT R, GT C ve GT S’ten mekanik farklar taşıyordu. Manuel ayarlanabilir süspansiyonunda, 9 modlu bir AMG imzalı çekiş kontrol sistemlerine sahipti. Nürburgring’in asil tek kapısına şimdi sınırlı sayıda üretilecek bir roadster takviyesi yapıldı. Görsellik anlamında, arkadaki büyük kanadıyla AMG GT R büyülüyor.

3. senesini yaşayan GT R için güneşli havalarda düşünülmüş.

Yeni Mercedes-AMG GT R RoadsterAracın genel hat yapısı Coupe kardeşiyle aynı. Yani AMG’nin özel tamponu, dik yerleştirilen krom ızgara çubukları ve yeni LED teknolojili farları. Gösterim rengi mavi olsa da yeşil, kırmızı ve isteğe göre farklı bir tonda alınabilecek. Söylemeyi unutmayalım GT R Roadster hayalini kurmanız için ilk önce şanslı 750 kişinin arasına hak kazanmış olmanız gerekmektedir.

Hafifliğin esas alındığı GT R’da, cabrio da aynı izden devam ettirilmiş.

Yeni Mercedes-AMG GT R Roadster Arka GörünümMotordan en iyi şekilde alınacak performans için karbon fiberin varlığı devam ediyor. Mercedes’in ağır görüntüsü altında, motorunun çok yüksek hızlara taşıyacağı bir karoser bulunuyor. AMG GT Roadster‘ın en çarpıcı noktası arkası diyebiliriz.

Her zaman daha havalı olmuş üst açıkların AMG logusuyla ne hale geldiğini görebiliyoruz. Geniş açılı rüzgar kanadı, hesaplanan rüzgarla birlikte seksi modeli her daim yerde tutmaya yarayacak.

Motor bölümünde değişim olmasa da teknik değerlerde farklar oluşmuş.

Yeni Mercedes-AMG GT R Roadster Motor GörünümüGöreve 4.0L V8 ile devam edilmiş. 585 beygirin yanında 700 nm tork değerleri, 7 ileri DCT ile aktarılıyor. İyi bir mühendislikte üretilen şanzıman kısmı sayesinde AMG GT R serisi farklı devir aralıkları ve süresinde başarılı performans değerleri gösteriyor.

Mercedes, roadsterı için kalkış değerini 3.6 saniye olarak söylemiş. Bu da coupe kardeşinden 0.1 salise eksik. Şapkasız GT R’ın maksimum hızı da 310 km/h civarlarında olacak. Bizi etkileyen ve sürücülere %100 yardımcı olacak süspansiyon sistemi, iz odaklı ve aktif olarak arka tekerleklere müdahale eden direksiyon tertibatı. Kusursuz Mercedes spor aracı için sizin yorumlarınız nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum