Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yemek Kartı Şirketi de Halka Arz Oluyor

Savaş gündemiyle stresi üst perdeye taşınan borsada destek noktasını koruyacak yeni halka arzlar gelmeye devam ediyor. Ünlü yemek kartı şirketinin borsaya gireceği öğrenildi.
Yemek Kartı Şirketi de Halka Arz Oluyor

BIST 100 endeksinin 7900 puana inen destek noktasında tutunmaya çalıştığı günde yatırımcıları borsaya çekecek gelişmeler yaşanıyor. Borsa İstanbul’da yatırımcı patlaması yaşatan halka arz furyasına Multinet Kurumsal Hizmetler A.Ş.’nin de katılacağı öğrenildi.

Halka arz olacağını açıklayan şirket, paylaştığı izahname bilgilerinde 24.153.780 TL nominal değerli paylarını bireysele eşit dağıtım yöntemiyle dağıtmayı planladığını aktardı.

Halka arz gelirinin kullanım alanları hakkında da bilgi verilen açıklamada, Multinet’in ortak payları halka arz kapsamında satılacağı için şirketin herhangi bir gelir elde etmeyeceği taahhüt edildi.

Borsada işlem görmeye başlayan Multinet hisseleri için fiyat istikrarının ise planlanmadığı belirtildi.

Halka açıklık oranı yüzde 30 olan Multinet’in halka arzına katılım için T1-T2 bakiyenin kullanılamayacağı paylaşıldı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Multinet Hakkında

Multınet Kurumsal Hizmetler A.Ş., yemekten akaryakıta, seyahat ve diğer alanlara kadar ödeme kartı hizmeti sunuyor.

Merkezi İstanbul olan şirketin ülke genelinde 35 bin kurumsal müşterisi, 60 bin üye iş yeri ve 1,8 milyon kart kullanıcısı bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu