Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeme-İçme Sektörüne Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimi!

Restoran ve kafelerin dijital dünyaya uyum sağlaması ve gelirlerini artırması amacıyla “Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor” projesi hayata geçiriliyor.
Yeme-İçme Sektörüne Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimi!
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Google desteği ile “Restoran ve Kafeler Dijitalleşiyor” isimli projeyi başlattı. Söz konusu proje ile restoran, kafe – işletme sahiplerinin ve çalışanlarının dijital pazarlama becerilerinin yüz yüze eğitimler, webinarlar ve online eğitimler ile geliştirilmesi hedefleniyor.

Projenin hayata geçirilmesinin ardından önümüzdeki iki yıl içerisinde 20 bin restoran ve kafenin bu eğitimlerden faydalanması amaçlanıyor. Asıl hedef ise her geçen gün daha da dijitalleşen ve teknolojinin kullanıldığı dünyamıza, esnafın da adapte olmasını sağlamak.

Söz konusu eğitimlerin ücretsiz olarak verileceği belirtilirken, açıklamada “Eğitimlerde hedef kitlenin pratik ihtiyaçları gözetilerek dijital pazarlamanın temelleri, Google Benim İşletmem hesabı ve haritalarda lokasyon bazlı pazarlama ipuçları, sosyal medya iletişimi, paket servis tüyoları ve online müşteri ilişkileri gibi temel konular ele alınıyor. Eğitim içerikleri hedef kitlenin hemen uygulamaya koyabileceği ipuçlarını içererek onların dijital pazarlama ve yeni normalde güçlenmeleri sağlanacak.” bilgisine yer verildi.

Projeden yararlanmak isteyenler www.esnafakademi.org sitesinde yer alan “kayıt ol” bölümünden başvuru yapabilecek.

Proje için 500 Bin Dolar Destek Ayrıldı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, 500 bin dolar destek paketiyle hazırlanan projenin Antalya Kepez’de başlatıldığını, eğitim tırı ile 20 büyük ilde projenin tanıtılacağını söyledi. Aynı zamanda eğitimlerin de gerçekleştirileceğini belirtti.

Program kapsamında işletmelerin haritalara kayıt süreçleri, doğru yemek fotoğrafları için ipuçları, dijitalde promosyon ve kampanya, müşteri yorumlarını yanıtlama gibi eğitimler bulunduğunu açıkladı. Ayrıca sertifikasını alan işletmecilere çekilişle 100 tablet dağıtılacağını söyledi.

Ülkemizdeki kafe ve restoranların daha rekabetçi hale gelmesi için tasarlanan projenin pandemiden etkilenenlerin de gelirlerini artırmasını sağlayacağını ifade etti. pandemi sürecinde online yeme içme sektörünün yüzde 100 oranında büyüdüğü ve online siparişlerin dört katına çıkmasına dikkat çekti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu