Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yellen’den G7 Ülkelerine Yatırımları Hızlandırma Çağrısı

ABD Hazine Bakanı Yellen, G7 ülkelerinin gelişmekte olan ülkelerdeki altyapı yatırımlarını hızlandırma ve özel sermayeyi harekete geçirmelerini istedi.
Yellen’den G7 Ülkelerine Yatırımları Hızlandırma Çağrısı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Dünya Bankası ve diğer çok taraflı kalkınma kredi kuruluşlarına çağrıda bulundu. Söz konusu kurumlardan G7 ülkelerinin zengin demokrasilerinin Çin’in multitrilyon dolarlık Kuşak ve Yol girişimine karşı koyma çabalarının bir parçası olarak gelişmekte olan ülkelerdeki altyapı yatırımlarını hızlandırmalarını istedi.

Habere göre Yellen, G7 maliye ve kalkınma bakanları ve çok taraflı kalkınma bankalarının başkanları ile Salı günü düşük ve orta gelirli ülkelerde altyapı yatırımını artırma konulu görüşmeler için bir araya getirdi.

Yapılan toplantıda G7 bakanları ve Afrika Kalkınma Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Amerika Kıtası Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Dünya Bankası liderlerinin yer aldığı belirtildi.

Yellen’in altı ay içinde yeni özel sermayeyi harekete geçirmek için eyleme geçirilebilir planlar da dahil olmak üzere kaliteli altyapıyı hızlandırmak için cesur ve yenilikçi yaklaşımlar uygulamaya yönelik bir harekete geçirme çağrısı yaptığı bildirildi.

G7 ülkelerinin geçen yıl gelişmekte olan ülkelerin 2035 yılına kadar karşı karşıya oldukları altyapı finansmanındaki 40 trilyon dolarlık açığı kapatmak için çalışma başlattığı hatırlatıldı.

G7’nin “Daha İyi Bir Dünyayı Yeniden İnşa Et” (B3W) girişimiyle, Çin’in Kuşak ve Yol Girişimi’ne (BRI) karşı iklim, sağlık, dijital teknoloji ve cinsiyet eşitliği alanlarında kamu ve özel sektör yatırımlarını harekete geçirmesi amaçlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu