Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yellen: Japon Yenine Müdahaledeki Tavır Ayrıntılara Bağlı

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Biden hükümetinin Japonya'nın yene yapacağı bir müdahaleye anlayış gösterip göstermeyeceği sorusuna cevap verdi.
Yellen: Japon Yenine Müdahaledeki Tavır Ayrıntılara Bağlı
HABER GİRİŞ

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, New York’ta düzenlenen bir etkinlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD ekonomisinin gerçek performansı ile Başkan Joe Biden’ın bu durumu nasıl ele aldığı hakkında Amerikalıların hissettikleri arasında bir bağlantısızlık olduğunu söyledi.

Amerikalıların ekonomiyle ilgili anketlerde paylaştığı olumsuz görüşlerin, temel olarak ekonominin genel anlamda nasıl gittiğine ilişkin yanıtlarını yansıttığını ifade etti.

Politika adımlarının biraz zaman alacağını, etkilerini gördükten sonra insanların genel ekonomi hakkında daha olumlu hissetmeye başlayacaklarını dile getirdi.

BBC News özel muhabiri Katty Kay, Beyaz Saray’ın kafa karıştırıcı konulara açıklık getirmesini istedi. Enflasyon ve işsizliğin azalmasına rağmen iyi rakamların anketlere yansımadığını söyledi.

“Bir kopukluk olduğu konusunda seninle aynı fikirdeyim ve basit ve ikna edici bir cevabım yok” diyen Yellen, Amerikalıların pandemi nedeniyle çok fazla şey yaşadığını sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner

Japon Yenine Müdahale Açıklaması

Japonya’nın döviz piyasasına yen alımı yaparak müdahale etmesi durumunda Washington hükümetinin anlayışlı olup olmayacağı yönündeki soruya “Bu büyük ölçüde ayrıntılara bağlı olacaktır. Bunun gibi müdahaleler hakkında genellikle onlarla iletişim kurarız.” şeklinde cevap verdi.

Yen, dolar karşısında 10 ayın en düşük seviyesinde işlem görüyor. Japon yetkililer, yerel para biriminde meydana gelen değer kaybından dolayı duydukları endişeyi sıklıkla dile getiriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.