Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Alman Yazılım Devi SAP: Şirketin En Hızlı Büyüyen Pazarı Çin

Avrupa’nın en büyük yazılım şirketi SAP’ın CEO’su Bill McDermott, Çin'in şirketin en hızlı büyüyen pazarı olduğunu söyledi. Detaylar aşağıda;
Alman Yazılım Devi SAP: Şirketin En Hızlı Büyüyen Pazarı Çin
HABER GİRİŞ

Walldorf, Almanya’da bulunan ve Avrupa’nın en büyük yazılım şirketi olan SAP’ın CEO’su Bill McDermott, bugün verdiği bir demeçte Çin’le ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Pek çok çok uluslu şirket dünyanın ikinci en büyük ekonomisinden gelen yavaş taleple ilgili endişelerini açıklama konusunda adeta sıraya dizilmişken, Alman yazılım devinin yorumları haliyle tüm dünyada yankı uyandırdı.

Sonuçta Apple, Nvidia ve Caterpillar gibi önde gelen şirketler zayıf kazançları nedeniyle yavaşlayan Çin ekonomisini suçlamış, 2018’de 28 yılın en düşük seviyesi olarak kaydedilen yüzde 6.6’lık büyümeyi kanıt göstermişlerdi.

Keza ekonomistler de şirketlerin yavaşlamalarıyla alakalı olarak devam eden ticaret savaşını ve Çin’in hayal kırıklığı yaratan büyümesini gerekçe gösteriyorlardı.

Diğerlerinin Aksine Alman Yazılım Devi SAP için Çin Şirketin En Hızlı Büyüyen PazarıNe var ki SAP’ın CEO’su Bill McDermott, diğerlerinin aksine Çin’in şirket için hala en iyisi ve en değerlisi olduğunu dile getirdi. “Çin’de sıkıntılarla karşılaşmıyoruz, Çin’de ikiye katlıyoruz” diyen Bill McDermott, Pekin’in Alman firması için en hızlı büyüyen pazar olduğunu kaydetti. Öte yandan McDermott konuşmasında; “dünyanın bir ve iki numaralı ekonomisine sahipsiniz ve her ikisi de bir anlaşmadan büyük ölçüde faydalanabilir, dolayısıyla bir anlaşmanın ufukta olduğunu düşünüyorum” ifadelerini de kullandı.

Avrupa’nın en değerli teknoloji şirketi ayrıca bugün, şirketin geleceğine ilişkin olarak da iddialı açıklamalarda bulundu.

SAP’ın CEO’su Bill McDermott Açıklamalar SAP’ın CFO’su Luka Mucic gazetecilere verdiği demeçte, şirketin bazı çalışanlarını yeniden atayacağını ve bazılarına da erken emeklilik teklif edeceğini fakat toplam işçi sayısının bu yılın sonunda daha yüksek olmasını beklediğini aktardı. İlaveten SAP’ın iş dönüşümü ile ilerlerken 2023 yılına kadar bulut işini üç katından daha fazlasına çıkarmak için istekli olduğu ve şirket çapında yeniden yapılanmaya gideceği bildirildi.

Milyar euroluk yeniden yapılanma kapsamında şirketin 3000 kişiyi işten çıkartacağı, bununla birlikte 2019’da gelir ve kazançları artırma hedefine devam edeceği belirtildi. CFO Mucic, tamamen gönüllü bir programdan bahsettiklerinin ve çalışanların 2015 yılından biraz daha yüksek olmasını beklediklerinin üzerini çizdi. Kaldı ki 2015’te SAP, grup odağı geleneksel yazılımdan buluta kaydırırken 2200 kişilik bir kesinti yapmıştı. Ayriyeten ilgili haberlerde, yöneticilerin 2019’da yeniden yapılandırma kapsamında 800 milyon ile 950 milyon euro arasında harcama yapmayı planladığı bilgisi de paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın