Yatırım yapmaya başla!

Yazılım Devi CEO’su: Tüketici Güvenliğine Küresel Standartlara Göre Öncelik Vermeliyiz

Önde gelen yazılım şirketinin CEO’su, internetin bölünmesi korkularına işaret ederek tüketici güvenliğine küresel standartlara göre öncelik verilmesi gerektiğini söyledi.
Yazılım Devi CEO’su: Tüketici Güvenliğine Küresel Standartlara Göre Öncelik Vermeliyiz

Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt’in kısa süre önce yaptığı; “internet ABD ve Çin liderliğinde olmak üzere ikiye bölünecek” şeklindeki yorumlarına atıfta bulunan teknoloji şirketi CEO’su, bunun tüketici güvenliğine küresel standartlara göre öncelik vermeleri gerektiği anlamına geldiğini söyledi.

Dassault Systemes’in CEO’su Bernard Charles, bugün Dünya Ekonomik Forumu’nda verdiği bir demeçte; “bence ikili bir endişe var, bunlar dünya çapında standartlaştırma ve ister veride olsun ister altyapıda daha yüksek koruma, hepimiz altyapının iyi korunması gerektiğini biliyoruz aksi takdirde her şey aynı anda riske edilmiş olacak” dedi.

Önde gelen yazılım firmasının yöneticisinin açıklamaları, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının giderek daha çok teknoloji savaşına dönüştüğü yönündeki endişeler üzerine geldi.

ABD Çin Savaşı Teknoloji Savaşına Dönüşüyor Tüketicilerin güvenliğini küresel standartlar üzerinden korumaya başlamanın zamanının geldiğini savunan CEO, jeopolitik bölünme çağında giderek artan bölünmüş internet sorunsalına dikkat çekti. Keza Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt de kısa süre önce internet 10 yıl içinde ABD ve Çin yönetiminde iki parçaya ayrılacak diyerek tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

Dassault Systemes’in CEO’su Bernard Charles da enerji ağları ve özerk araçlar gibi şeylerin uzmanlık ile dönüştürülmesi gerektiğini kaydetti.

Dassault Systemes’in CEO’su Bernard Charles Davos Açıklamaları “Bu uzmanlık, yalnızca teknolojinin standardizasyonundan mı gelecek yoksa vatandaşlara ve tüketicilere sağladığınız hizmet kalitesinden mi gelecek” diyen Charles, konuşmasına şöyle devam etti: “Benim bakış açım, üstün gelecek şeyin öncelikle vatandaşlar ve tüketiciler için hizmetlerin güvenliği olacağı yönündedir ve teknoloji tam tersi yönde değil bu yönde hizmet vermelidir.”

Dünyanın şu anda bir tecrübe ekonomisi içinde olduğunu söyleyen CEO; “bence 21. yüzyılın başında işler tersine dönüyor ve hizmetin değeri teknolojinin değerine karşı kazanmaya doğru ilerliyor” ifadelerini kullandı. Artık ürün ekonomisinde değil deneyim ekonomisinde olduğumuzu vurgulayan Charles, bunun dijitalleşme ile ilgili olmadığını ekosistemin dönüşümü ile ilgili olduğunu dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum