Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yavaş, Cumhurbaşkanlığı için 6’lı Masayı İşaret Etti

Meral Akşener’in Mansur Yavaş için adaylık desteğinde bulunduğu iddiasına yeni bir gelişme eklendi. Muharrem Sarıkaya, İYİ Parti ile telefon görüşmesini paylaştı.
Yavaş, Cumhurbaşkanlığı için 6’lı Masayı İşaret Etti
HABER GİRİŞ

Seçim hattına girildiği günden itibaren muhalefet bloğunun Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin soru işaretleri giderilmedi. İYİ Parti’den gelen haber ise gündemde yankı uyandırmaya devam ediyor.

Gazeteci Barış Yarkadaş’ın edindiği kulis bilgisinde, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’a Cumhurbaşkanlığı adaylığını destekleyeceği iddiası netlik kazandı.

Akşener’in, “Adaylık düşünüyorsanız çıkın, biz de sizi destekleyelim” sözünü sarf ettiğine yönelik iddiayı köşesine taşıyan Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, İYİ Parti’den telefon aldığını ve olayın aslının kendisine anlatıldığını açıkladı.

Sarıkaya, bahsi geçen diyalogda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in böyle bir söz kullanmadığını yazdı. İYİ Parti’nin ABB Başkanı Yavaş’ın adaylığını destekleme meselesine de netlik getirdi.

Akşener’in iddialara konu olan ifadede bulunmadığını ancak kamuoyuna yeniden servis edilen konunun daha önce taraflar arasında yaşandığını aktardı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Sarıkaya,”İleri sürülen ve yeniden dolaşıma sokulan görüşme ise aylar öncesinde Yavaş’ın İYİ Parti’de Akşener ile görüşmesine dayanıyor” şeklinde ifadede bulundu.

Ayrıca Akşener ile Yavaş’ın daha önce gerçekleştirdiği görüşmede de spekülasyon haline getirilen ifadenin kullanılmadığı detayını paylaştı.

Yavaş: “Ben Kendi Başıma Çıkıp Aday Olmam”

Sarıkaya, yaptığı telefon görüşmesinde, Yavaş’ın görüşünün ne olduğuna da netlik kazandırdı. Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adayı olma konusundaki düşüncesinin değişmediğine vurgu yaptı.

ABB Başkanı’nın daha önce de çok defa dile getirdiği cevabı, İYİ Parti’den bir kere daha aldığını paylaştı.

Yavaş’ın, “Ben kendi başıma çıkıp aday olmam… Genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun da içinde bulunduğu 6’lı masada liderler kimi gösterirse, onun için var gücümle çalışırım…” sözünü yineledi.

Her ne kadar Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı yarışının içine çekilmek istense de kararının kesin ve net olduğunu vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.