Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcılar Yön Değiştiriyor! Kripto Gibi Alternatifler Odakta

Yılın büyük bölümünde dalgalanan piyasalar, yatırım tercihlerini etkiliyor. Özellikle gençlerde alternatiflere yönelim var. Kripto paralarsa ön planda...
Yatırımcılar Yön Değiştiriyor! Kripto Gibi Alternatifler Odakta
HABER GİRİŞ

Küresel piyasalar, bu yıla damgasını vuran gelişmelerle sarsılırken yatırımcılar yön değiştiriyor. Bank of America (BofA) tarafından yapılan ankete göre genç yatırımcıları alternatif kaynaklara yöneliyor.

21-42 yaş aralığında en az 3 milyon dolar varlığı olan 1,052 kişiyle yapılan anket, genç yatırımcıların yüzde 75’inin yalnızca geleneksel hisse senetleri ve tahvillerle ortalamanın üzerinde getiri elde etmenin imkansız olduğunu söylediğini gösterdi.

Genç yatırımcıların yüzde sekseni özel sermaye, emtia, gayrimenkul ve diğer maddi varlıklar gibi alternatif yatırımlara bakıyor.

Aynı zamanda, son dönemdeki bitcoin zayıflığına rağmen en büyük büyüme fırsatlarının dönüştürücü dijital varlık alanında bir yerde olduğunu düşünüyor. Neredeyse yarısının kripto para birimine sahip olduğu görülüyor.

43 yaşın üzerindeki yatırımcılar ise ABD hisse senetlerinin gelecekte büyüme için en iyi fırsatı sunduğunu savunuyor.

GCM Yatırım Banner

Yatırım, bağış ve servet planlamasına yönelik yaklaşımlarda önemli kuşak farklılıklarının altını çizen ankette sürdürülebilirlik de ön plana çıktı. Sürdürülebilir yatırımlara sahip olma oranı 2018’den bu yana ikiye katlanarak varlıklı insanların yüzde 12’sinden yüzde 26’sına yükseldi.

Y kuşağının yaklaşık dörtte üçü, daha yaşlı katılımcılarınsa yüzde 21’i sürdürülebilir yatırımlar kullanıyor. Tüm anket katılımcılarının yüzde 72’si, bunun dünyada olumlu bir etki yaratabileceği aynı fikirde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın