Yatırım yapmaya başla!

Şirket Yatırımcıları, Uber’i Asya Pazarından Silebilecek Bir Hamle Yaptı!

Uber, bu kez karşısına kendi yatırımcılarının kuracağı şirketi aldı. Daha doğrusu; Softbank ile Didi Uber’i Asya pazarından silebilecek bir şirket kurmak için ortaklık yaptı.
Şirket Yatırımcıları, Uber’i Asya Pazarından Silebilecek Bir Hamle Yaptı!

Uber’in Travis Kalanick döneminde ortaklık kurduğu Didi ile geçtiğimiz aylarda Kalanick’in hisselerini satın alarak şirketin en büyük ortağı haline gelen Softbank şaşırtıcı bir ortaklıkla gündeme geldi.

Zira iki şirket, Uber’in Asya pazarından silinmesi anlamına gelecek bir ortaklıkla manşetlerde yer etti. İşte Didi ile Sofbank’ın ortaklığı ve haberin diğer detayları;

Uber’in iki büyük Asyalı yatırımcısıyla yaşadığı kötü ilişkiler, şirket için pek iyi olmadı diyerek başlayalım.

Uber İki Büyük Asyalı Yatırımcısı Didi ile SoftbankNitekim Didi ile Softbank’ın kurduğu yeni ortaklıkla, Uber büyük bir rakip edinecek. Hatta Japonya’da modern bir taksi şirket kuracak olan ikilinin Uber’i Asya pazarından silmesi, en yaygın öngörüler arasında.

İlaveten; Softbank’ın Uber’e rakip olacak bir şirket kurmayı daha önceden planladığı yönünde yorumlar da yapıldı.

Softbank'dan Uber'E Rakip Olacak ŞirketÇünkü Softbank, geçtiğimiz haftalarda Uber’den Avrupa, ABD, Latin Amerika ve Avustralya’daki işlerini büyütmesini istemişti. Ve bu açıklamanın Softbank’ın Uber’in rakibi konumunda olan şirketlere yaptığı yatırımlardan kaynaklandığı ileri sürülmüştü.

Fakat görüldüğü gibi Softbank’ın bir amacı daha olduğu ortaya çıktı, Didi içinse durum daha farklı.

Bu Ortaklık Uber'i Asya Pazarından SilebilecekNitekim Didi’nin Japonya’da, daha doğrusu Asya kıtasında hamle yapması hiç şaşırtıcı değil. Softbank’la yaptığı ortaklıktan sonra hızlı bir şekilde büyümeye başlayan Didi, önce Brezilya pazarına ardından da Tayvan’a giriş yapmıştı.

Sonuçta; modern taksi hizmetiyle kısa süre içinde pilot programına başlayacak ikili Osaka, Kyoto, Fukuoka, Tokyo gibi şehirlerde faaliyet gösterecek. Bakalım, Uber yeni rakibi karşısında nasıl bir hamle yapacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum