Yatırım yapmaya başla!

Yatırımcılar Fed Konuşmalarını Beklerken, ABD Hazine Getirileri Daha da Yükseliyor

Piyasalar, Trump'ın konuşmalarını geride bırakırken, şimdi de Fed konuşmaları ile ekonomik verilere odaklandı. Tahvil getirileri ile yükseliyor.
Yatırımcılar Fed Konuşmalarını Beklerken, ABD Hazine Getirileri Daha da Yükseliyor

ABD devlet borç kağıtlarının fiyatları bu sabahki işlemlerde düşük seyretti. Çünkü yatırımcılar, yeni bir ekonomik veri programını beklemeye başladılar. TSİ 10:40 civarında fiyatın tersine geçen 10 yıllık Hazine notu, yüzde 1,917 seviyesindeydi. 30 yıllık Hazine bonosunun getirisi ise yüzde 2,3955 seviyesine yükselmişti.

ABD-Çin ticaret müzakerelerinde yaşanan ilerleme kapsamındaki çelişkili sinyallerin ortasında, pazar odağı büyük ölçüde küresel ticaretteki gelişmelere yöneldi. Salı günü New York Ekonomi Kulübü’nde konuşan Başkan Donald Trump, her iki tarafın da birinci aşama ticaret anlaşmasına ulaşmaya yakın olduğunu belirtti.

Trump, anlaşmanın nerede ve ne zaman imzalanabileceği konusunda bir ayrıntı vermezken, Çin’in ticaret konusunda hile yaptığı suçlamalarını yineledi. Buna rağmen durumun buraya gelmesinde, dünyanın en büyük ekonomisinin geçmiş liderlerinin de payı bulunduğunu ifade etti.

Washington ve Pekin, 2018 yılından bu yana birbirlerinin mallarına milyarlarca dolarlık tarife uyguladı. Şimdi ise ticaret anlaşmasında birinci aşama olarak adlandırılan safhaya gelinirken, Çin bu tarifelerin karşılıklı olarak kaldırılmasını istiyor.

Piyasa katılımcılarının Çarşamba günü ABD merkez bankasındaki politika yapıcıların konuşmalarını da yakından izlemesi bekleniyor. Fed Başkanı Jerome Powell, Ortak Ekonomik Komite nezdinde ekonomik görünüm hakkında TSİ 19:00’de ifade verecek.

Ayrıca Richmond Fed Başkanı Tom Barkin, Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari ve Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker da daha sonra oturumda ABD ekonomisi hakkında yorum yapacaklar.

Veriler cephesinde ise Ekim ayına ait tüketici fiyat endeksi rakamları, TSİ 16:30’da açıklanacak. Ardından Federal Bütçe ile ilgili bilgiler yayımlanacak. Bugün yapılması planlanan önemli bir Hazine bonosu ihalesi de bulunmuyor.

Dow Jones Vadelileri de Konuşmaları Bekliyor

Dow Jones Vadelileri de Konuşmaları BekliyorABD hisse senedi endeksi vadeli işlemleri, bu sabah düşük seviyelerden güne başladı. TSİ 09:50’de Dow futures’ları 61 puan düştü. Bu da 52 puandan fazla bir negatif açılışa işaret etti. S&P ve Nasdaq futures’ları ise kademeli olarak daha yüksek seviyelerde bulunuyor.

Wall Street, Salı günü şirket haberlerinin arkasındaki yüksek notla sonra erdi. Yatırmcılar ayrıca Çin ile bir ticaret anlaşması yapmak istediğini ancak müzakerelerin nasıl geliştiğine dair hiçbir ayrıntı sağlamadıklarını söylediğinde Başkan Donald Trump’ın yaptığı bir konuşmaya da tepki gösterdiler.

Kurumsal haberlerde Tencent ve Cisco Systems kazanç raporları beklenirken, ABD tarafından yoğun olan konuşma ve veri cephesi takip edilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum