Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcılar Dikkat! Tarihi Halka Arza Yüzde 52 Artış Öngörüsü

2023 yılının en çok konuşulan halka arzı TAB Gıda, İş Yatırım tarafından yapılan önemli bir öngörü ile dikkatleri üzerine çekti. Detaylar haberde;
Yatırımcılar Dikkat! Tarihi Halka Arza Yüzde 52 Artış Öngörüsü
HABER GİRİŞ

İş Yatırım bugün yayımladığı raporunda TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi (TABGD) izleme listesine eklediğini açıkladı. Şirketin pazarın üzerinde büyüme sunmaya devam ettiğine işaret edilerek, kanıtlanmış iş modeli ve sağlıklı bilançosu ile güçlü nakit yaratma yeteneğinin cazip yatırım teması oluşturduğunu belirtti.

Aracı kurum, TAB Gıda’yı yüzde 52 artış potansiyeli öngörüsüyle 12 aylık hisse hedef fiyatını 197,36 lira, tavsiyesini ise “Al” olarak belirleyerek takip listesine ekledi.

TAB Gıda’nın 5 global (Burger King, Popeyes, Arby’s, Sbarro ve Subway), 2 yerli marka (Usta Pideci ve Usta Dönerci) ve 1615 adet restoran ile Türkiye hızlı servis restoran sektöründe lider konumda olduğuna dikkat çekildi.

Şirketin büyümeyi destekleyici pazar dinamiklerine de değinen İş Yatırım; genç nüfus, artan şehirleşme ve kadınların iş gücüne katılımının artmasının hızlı servis restoran sektöründe büyümeyi destekleyen en önemli faktörler olduğunu belirtti.

TAB Gıda’nın verimli iş modeli, güvenilir ürün kalite ve standartları ile tüketicilere uygun fiyatlı alternatifler sunduğunun da altı çizildi.

GCM Yatırım Banner
Paratic Piyasalar TAB Gıda Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Tarihin en büyük halka arzı olarak borsaya pay başına 130 liradan giriş yapan TAB Gıda bugün TSİ 11.36 itibarıyla yüzde 6,8 artışla 138,4 liradan işlem gördü.

Ekim 2023’te talep toplayarak işleme başlayan halka arz 5 gün tavan serisi tutturduktan sonra yatırımcısını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Düşüş eğilimine giren hisse yeni yıllar birlikte yatay bir seyirde devan etti. Haftalık bazda yüzde 3,13 yükselen TABGD aylık bazda ise 3,02 düşüş gösterdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.