Yatırım yapmaya başla!

Yatırımcılar Ellerindeki Bitcoini 196 Bin Dolara Ulaşana Kadar Satmayacaklar

Bitcoinde görülen hızlı yükseliş beraberinde astronomik beklentileri de getiriyor. İşte bitcoin yatırımcılarının şaşırtan beklentileri;
Yatırımcılar Ellerindeki Bitcoini 196 Bin Dolara Ulaşana Kadar Satmayacaklar

Bitcoin 2017 yılının başından bu yana gösterdiği üstün performans ile beklentileri de üst seviyelere taşıdı. Yeni milyonerler doğuran sanal paranın yatırımcıları, satışa geçme konusunda hiç de aceleci olmadıklarını yapılan anketle göstermiş oldular. Yani bitcoin yatırımcıları için henüz satışa geçmenin vakti gelmedi.

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre; yatırımcılar ellerindeki bitcoini, fiyat 196 bin dolara ulaşana kadar satmayacaklar.

Araştırmaya Göre Bitcoin 196 Bin Dolara Kadar Satılmayacak

Hatırlayacağınız gibi bitcoin geçen haftalarda 7000 dolar sınırına ulaştı ve ardından sert bir düşüş gerçekleştirerek 5600 dolara kadar geriledi. Ama bu düşüş kalıcı olmadı ve yeniden yükselişe geçen bitcoin 8000 doları gördü.

ABD’de 564 bitcoin yatırımcısı ile yapılan araştırma, insanların sanal paraya karşı astronomik beklentileri olduğunu gösterdi.

Bitcoinde Astronomik Beklentiler

Yatırımcılar, bitcoin fiyatının 196 bin 116 dolara ulaşana kadar satışa geçmeyeceklerini söylediler. Yani ellerindeki bitcoinin değerinin 30 katına ulaşmasını bekliyorlar.

Yatırımcıların % 32’sinin bitcoine yatırım yaptıktan sonra bir kısmını sattığını; % 21’i ise en az 7 yıl elinde tutmayı planladığını söyledi.

Yatırımcılar Bitcoini En Az 7 Yıl Bekletiyor

Bitcoinin değerinin 1 milyon dolar gibi tahmin edilemeyecek seviyelere ulaşacağına dair beklentiler olduğundan daha önce sizlere bahsetmiştik. Anlaşılan o ki birçok bitcoin yatırımcısı da aynı fikirde ve sahip oldukları sanal parayı tam vakti gelmeden elden çıkartmak istemiyorlar.

Kapasite sorunları nedeniyle yaşanacak olan bölünmenin ertelenmesiyle birlikte yükselişine ara veren bitcoin, çok geçmeden yeniden yönünü yukarı çevirmeyi başarmıştı.

Bitcoin Hızla Yükselişe Geçti

Tarihi zirvesini 8022 dolara kadar yükseltse de bitcoin bazı kaynaklara göre 7997 dolar ile rekorlar silsilesine bir yenisini ekledi. Son yükselişte etkili olan konular ise Zimbabve’de yaşanan siyasi kaos ve Venezuela’daki temerrüt tartışmaları oldu. Şimdi ise yeni yorumlar için SegWit2X’in yapılıp yapılmayacağı bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum