Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yapılan Bir Araştırmaya Göre Yatırımcıların Büyük Bölümü Bitcoin’e Güvenmiyor

Profesyonel derecedeki 200 yatırımcı Bitcoin’in balon olduğunu düşünüyor.
Yapılan Bir Araştırmaya Göre Yatırımcıların Büyük Bölümü Bitcoin’e Güvenmiyor

Bank of America, profesyonel yatırımcıların dünyanın en büyük kripto para birimine karşı mesafeli yaklaştığını gösteren bir anket paylaştı. Anketin sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 75′, Bitcoin’in bir balondan ibaret olduğunu düşünüyor.

Anket yönetimi altındaki varlıkları 533 milyar dolar olan 200 yatırımcı katılım sağladı. Katılımcıların sadece yüzde 16’sı Bitcoin’e güvendiğini söylerken, yüzde 10’luk kesim ise kararsız olduğunu belirtti.

Yatırımcıların Bitcoin güveni
Kaynak: BofA

Yatırımcıların yüzde 30’undan fazlası, Bitcoin’in yoğun bir ticaret hacmine sahip olduğunu ve hızlı fiyat değerlemesi nedeniyle spekülatif yatırımcıya sahip bir varlık olduğunu belirtiyor. Ankete katılanların yüzde 27’si Bitcoin’in şu anda en kalabalık ticaret olduğunu söylerken, %10’u 2021’de BTC yüksek performans göstereceğini düşünüyor.

Bank of America’nın daha önce yaptığı bir çalışmada banka çalışanları, Bitcoin’i son derece değişken, pratik olmayan ve çevresel olarak feci bir varlık olarak tanımlamıştı. Diğer büyük Amerikan bankaları dijital varlıklar konusunda daha iyimser bir düşünceye sahip.

Goldman Sachs müşterileri için Bitcoin hizmeti hazırladığını açıklamıştı. Bir diğer finans devi JPMorgan, Bitcoin’i bir hazine varlığı olarak tutan şirketlerin hisse senetlerini içeren bir borçlanma aracı portföyü olan Cryptocurrency Exposure Basket’in duyurusunu gerçekleştirmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum